Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha lekopott a fogzománc, ki...

Ha lekopott a fogzománc, ki fog lyukadni a fogam?

Figyelt kérdés
Mostanában idegességemben gyakran nyomogattam össze a két fogsorom, és úgy érzem, megsérült a zománc a fogamon. Néha sajog amikor eszek, vagy gyengébben összenyomom a fogam, de egyébként nem érzem azt, hogy lyukas lenne, vagy belemenne a kaja. Félek a fogorvostól, még soha nem volt se tömve, se húzva a fogam. Szerintetek ki fog lyukadni, vagy ha abbahagyom ezt a hülye szokást, és mosom rendesen, akkor még vissza lehet fordítani a folyamatot?
2012. aug. 12. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Ahogy látom, még nyáron írtad ki a kérdést, és lehet, hogy azóta már meg is találtad rá a választ. Én csak most olvastam a kérdésedet.

Én is úgy vagyok, hogy mindig is büszke voltam a fogaimra, sose kellett se tömni, se húzni, nincs egy lyukas most se. Én azt vettem észre, hogy ha mondjuk almát vagy más savas gyümölcsöt eszek, utána pár napig teljesen gyengének érzem a fogam (főleg az első kettőt felül), fogkefével se tudtam hozzáérni. De pár nap alatt helyrejött minden. Aztán most augusztusban komolyodott a helyzet, mert nem akart múlni az érzékenység. Bár sose akartam fogorvoshoz menni, de csak elmentem végül hozzá, és kiderült, hogy erősen kopott a fogzománcom, az első két fogamon felül. Sajnos a zománckopás visszafordíthatatlan, viszont ha időben elmész dokihoz, megállítható a folyamat. Sensodyne Rapid, illetve Elmex Erosin Protect fogkrémeket kell használnom felváltva, meg elektromos fogkefére kellett váltanom, mert mint kiderült, a fogmosási technikám is rossz volt, erősen mostam fogat, nem körkörös mozdulatokkal, stb. Egyébként bekente a fogaimat valami lakkfélével is a doktornő, ami kifejezetten zománckopásra van, és azóta nincsen gondom az érzékenységgel. Habár sajnos a zománckopás látszik, mert ott sárga marad a fogad (magyarán lekopott a zománc, és a fogállomány láthatóvá válik), de még mindig jobb, mintha valami nagyobb baj lett volna. Szóval mindenképp menj el dokihoz. Közhelynek hangzik, de tényleg van értelme.

2013. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!