Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 8 és fél éves kisfiamnak,...

A 8 és fél éves kisfiamnak, félig letörött az egyik maradandó metszőfoga. Milyen tapasztalataitok vannak ill. mikor lehet visszapótolni a letörött fogrészt?

Figyelt kérdés
(Azt tudom, hogy a letört fogdarabot nem lehet visszarakni, de töméssel mikor lehet megcsináltatni? )
2009. júl. 21. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát akár mikor meg lehet. volt o.társamnak is kitört, kb 10 éves volt, és lézerrel ki lett neki pótolva, és sztem rögtön, vagy pár hét múlva
2009. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vissza lehet ragasztani. A páromnak ragasztva van a metszőfoga 20 éve, almát nem tud enni (illetve óvatos és nem harap vele) de bármi mást simán rág. Az orvos azt mondta, amíg nem szuvasodik a ragasztásnál, addig nem nyúl hozzá. Eddig rendben van.
2009. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora. Ma már a fogorvoslás ott tart, hogy esztétikus tömőanyagból simán feltud építeni egy fogat. + még rárakattok egy koronát és fel sem fog tűnni senkinek
2009. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia! nekem a bal 1-esem van félbe törve kb, annyi idős lehettem, mint most kisfiad. na, nekem úgy van, hogy most vagyok 18, eddig ilyen műanyag korona volt rajta, arra vigyázgatni kellett az olyan évente 2-3x esett le, attól függ mennyire figyeltem rá. Most vagyok ott, hogy kapok majd porcelán koronát rá. De nagyon sok függ attól, hogy milyen alakba tört le, mert ha jól tudom és megvan a felső fele, és alsó részéből tölt le akkor úgy kitudják pótolni, hogy nem lehet látni. Nekem sajna nincs ami ezt megtartsa, ezért kell a korona. Azt viszont mindenképp meg kell várni, hogy a fog elérje a végleges állapotát, kifejlett legyen. Valamint, hogy ne haljon el a gyökér. Minél hamarabb irány a doki, és lehetőleg jó dokihoz menjetek, nem ajánlom az SZTK-sat, mert nagyon ellehet rontani, ha pl meghal a fog, akkor már nem tudnak vele semmit sem kezdeni. Vigyázzon rá nehogy tovább törjön, ha úgy tört le. Sok sikert.
2009. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!