Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Ti tényleg...

Fogszabályzósok! Ti tényleg minden szabályt betartotok?

Figyelt kérdés

Ma tették fel az állandót alul-felül. Előtte volt már ilyesmi, csak az belül volt, egy tágító. Arra is mondták, hogy olajos magvakat, karamellt ne egyek vele, de igazából bármit meg tudtam enni, még a törökmézzel se volt gond.


Viszont ez valamivel érzékenyebb szerkezet ilyen szempontból. Aztán meg, ott van a "Tisztítsd ki minden étkezés után!" dolog. Persze, hogy nem fognak hús és zöldségcafatok lógni róla, de suliban elég nehéz megoldani egy fogmosást pl főleg, ha ebédelni is akarok még ugyan abban a szünetben.


Ti mit tartotok be a szabályokból és mit nem?



2012. aug. 23. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én igyekszem betartani a kajálások utáni fogmosást,pláne ha beleragadnak a foximba kajadarabok .Néha emiatt elkések a munkahelyemen a kajaszünetből 3-4 perceket,de nálam elég kellemetlen lenne kajás foxival mutatkozni.Az esti fogmosás az alaposabb,utána használok fogselymet és szájvízt.Almába és szendvicsbe simán beleharapok,na ezt nem tartom be.:)
2012. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én sajnos elég lusta vagyok =$ A minden étkezés utánt egyáltalán nem tartom be sajnos. Iskolaidőben reggel meg este megmosom, illetve ha mennem kell valahova, akkor előtte szintén. Suliban nem szoktam enni semmit. De ha itthon vagyok, akkor nem foglalkozok vele, pedig folyton beleragad a kaja, de nagyon fárasztó mindig kiszedni, ha csak egy sütit ettem például... Meg nekem azt is mondta a doki, hogy mindig öblögessek Listerine-nel (olyannal, ami csak gyógyszertárban kapható), ezt eleinte be is tartottam, de egyrészt nagyon hamar elfogyott, másrészt reggelente nem nagyon volt rá időm, mert mindig késésben vagyok.

Az hogy mit szabad enni... háát :D Igazából nekem nem is mondta el az orvos, hogy mi az, amit nem kéne, de gyanítom, hogy a főtt kukorica ilyen, ezt a saját káromon tanultam meg :D Az almába egyébként se szoktam beleharapni, mindig is felnegyedeltem, mert alapból is gyengék a fogaim.

2012. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én suliba a nyelvemmel ki tudom piszkálni:D csak reggel meg este mosok fogat általában, de ha megyek valahova indulás elött mindig megmosom. meg kaptam ilyen mini fogkefét amit este szoktam használni olyan helyeken ahova nem ér el a normális fogkefe. nekem 4 hét és vére leszedik:DD már több mint 2 éve van rajtam.
2012. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én betartok mindent :) Én is kerülöm a kemény magvakat, kemény kajákat, amibe bele kell harapni (pl. almát felvágom falatokra mielőtt megenném.) Gyakran mosom, de a dokim azt mondta, nem törvényszerű minden étkezés után megmosni, persze, ha beleragad valami és a nyelvemmel nem tudom kiszedni, akkor elő a fogkefével.
2012. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

3, neked már nem kell sokat kibírnod :D

2012. aug. 30. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!