Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Tapasztalatai...

Fogszabályzósok! Tapasztalatait csere? Ahogy indult, fájdalmak, blabla?!

Figyelt kérdés
Nektek mennyire fájt, amikor először rakták fel? Hány napig nem tudtatok enni? Abban az időszakban mit ettetek? Felsértette a szátokat? Kontrollon, ha húzzák utána mennyi idő volt a 'regenerálódás'? Mennyi idő után vették le? Mennyit szenvedtetek vele? Milyen szabályokat tanácsos, illetve melyikeket felesleges betartani? :)

2012. aug. 26. 01:17
 1/6 anonim válasza:
nekem decemberben raktak fel. Also-felso. Azthiszem egy, vagy masfel hetig babakajat ettem. :) az az idoszak szenvedes volt. Nekem fel ev kellett ahhoz, hogy ne sertse fel a szamat. Jo ne ugy kepzeld el, hogy allandoan sebes volt a szam, hanem hogy havonta neha neha felsertette. Nagyon nehez volt hozzaszoknom. Es gyulolom, mert nekem apro fogaim vannak, es szinte nem is latszodik a fogam... Szerencsere decemberben leszedik. Smarolni is lehet vele, bar nem nagyon merek, h nehogy a pasi szajat felsertsem, ettol felek. :) amugy nagyon hamar latvanyos valtozasok kovetkeztek, ugyhogy megeri. :) remelem tudtam segiteni. :)
2012. aug. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

nekem tavaly októberben tettét fel. iszonyú volt hetekig csak joghurton és tejbegrízen éltem. amúgy 6 hét különbséggel tették fel az alsó és a felső fogszabim, 1x a felsőt tették fel és az sokkal jobban fájt, mint az alsó.

és legalább fél évig nem tudtam harapni. a számat is nagyon sokszor felsértette főleg amikor 3 rugó is volt benne, a rugók kb. 5 hónapig voltak fent.

nekem nem szokták húzni csak ívet cseréltnek, utána 1-2 napig elég rossz, de aztán már tudom mindent enni.

én rengeteget szenvedtem vele, igaz, katasztrofálisak voltak a fogaim a tavaly októbertől idén áprilisig tartó időszakra jobb nem is visszaemlékeznem...

a fogorvos azt fogja mondani h minden étkezés után moss fogat, nah, ezt lehetetlen betartani, főleg suliidőben, és sztem teljesen felesleges is, jó az első 1-2 hónapban tanácsos ha otthon vagy étkezések után fogat mosni, de utána már hozzászoknak a fogaid és a napi 2x-i fogmosás teljesen elég.

azt is mondják h nem szabad kemény dolgokat, olajos magvakat enni, mert leesnek a brekettek, nah, egy jó minőségű fogszabinál ez is hülyeség, mert én eszek mexicorn-t ami aztán tényleg kemény, meg tökmagot, és gyakorlatilag mindent és lassan 1 év alatt 1x se esett le a brekett.

nekem állítólag jövő év tavaszán fogják levenni, tehát másfél évet lesz fent.

hát, nagyjából ennyi remélem tudtam segíteni :)

jah, és ahogy az előttem hozzászóló is írta rövid időn belül tényleg hatalmas változások lesznek láthatók a fogaidon!

2012. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hu, köszönöm. :)

nekem most pénteken rakták fel, tehát lényegében két napja van fent, de megtudnék őrülni, annyira fáj. :| nem nagyon tudok semmit enni, ráadásul tiszta sebes a szám. :| október 5.-én megyek először huzatni, és nekem aztmondták, hogy egy-másfél évig lesz fent. :) nekem már egy nap után látszott, hogy kezdte összehúzni elől a fogamat, alig hittem a szememben. :D de egyébként meg hihetetlen, hogy mennyi fájdalommal tud járni.. :O a tisztítás nektek nem okozott gondot? mármint persze, az elején gondolom mindenki azt csinálja, mint én, hogy bármit eszik egyből rohan fogatmosni... :D de utána? sima fogkefe, vagy speckó, vaagy esetleg szájzuhany? vagy mi? :))

2012. aug. 26. 16:30
 4/6 anonim válasza:

hát, sok kitartást kívánok neked!

nekem a fogmosás is elég nagy gondot okozott, mert eleinte iszonyúan fájt a fogam és nem is tudtam ezért rendesen mosni, és mivel még suli is volt, így nem tudtam minden étkezés után fogat mosni, ezért begyulladt az ínyem, és vérzett is meg minden, az volt a szerencsém h miután /november végén/ feltették az alsó fogszabim is nemsokára jött a téli szünet és akk tényleg minden étkezés után fogat mostam 2 hétig, akk már nem fájt annyira és rendesen tudtam mosni, így januárra rendbe jött az ínyem, és azóta elég napi 2x mosni

amúgy a fogköztisztító fogkefét érdemes beszerezni, nekem sokat segített /még néha most is használom/ mert ahol nem tudod megtisztítani a rendes fogkefével a fogad azzal megtudod /drogériákban pl. DM-ben lehet venni/

2012. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem talán fél éve van fent. Felrakás után 1 hétig fájt, aztán nem volt vele gondom. a meghúzások is általában csak 1 napig érződnek, kivéve msot. tegnap húzták meg és még érzem, hogy feszülnek a fogaim ,de abszolút túlélhető a dolog, nem kell kínzó fájdalomra gondolni azért :) Evés szempontjából eszem mindent, felrakás utáni héten főleg tükörtojáson éltem, azt kívántam és azt meg is tudtam enni, mert nemigen kellett megrágnom.
2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem pár hónapja tették fel és az az első 2 napot végig szenvedtem azzal, hogy megpróbáltam vmi normálisat enni úgyhogy én ehhez könnyen hozzászoktam...de mondjuk amikor már nagyon fájt akkor mindenféle leveseket ettem. Néha-néha felsértette a számat, de nem súlyosan, és aminek nagyon örülök az az, hogy amikor kontrollon húzzák utána egy nappal már teljesen megszoktam.
2012. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!