Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan "végződik" egy fogtömés...

Hogyan "végződik" egy fogtömés élettartama? Mi történik vele egy idő után?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a fehér tömés élettartama 6-8 év. 9 éves az enyém, semmi baja de érdekelne, honnan látom vagy mi a jele annak, ha "vége", csere kell.

Kiesik? Bebarnul? Kikopik? Mit jelent az élettartam és mit csinálnak vele aztán? - Hogy újjítják fel pl vagy nem tudom, SEMMI nincs online erről.



2012. aug. 26. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem olyan okokból kelett,hogy pl alászuvasodott és gyökérkezelés kelett,lett egy másik lyuk a fogon és nagyobb tömés kelett csinálni,2-3 éves tömés is kelett már cserélni,mert megcsúnyult és letöredezett.Ha nincs probléma vele,akkor csak meg kell röntgeneztetni,hogy jól zár e.
2012. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: köszönöm! MEgnyugodtam. Semmi okom feltételezni, hoyg nem zár jól, de megnézetem.


A fogorvos, aki csinálta (már nem praktizál, mert nyugdíjas), értett hozzá nagyon (kivéve, hogy már kicsit szemilis és pl a barázdákat sz*rt megcsinálni rá :'D Simán hagyta, gondolta, majd a felette lévő kivájja vagy nem tudom), remek orvos volt, nővérem letört eslő fogának a pótlása 23 évig megvolt és akkor is csak azért cserélte le egy másik, mert koronát szeretett volna rájuk.


Csak holnap megyek konzultációra és van egy kis pánik gondom, szeretném tudni, hogy ha ezt megkérdezném, elengedne-e csere vagy vmi nélkül.

2012. aug. 26. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve vannak bent amalgám tömések és a mai napig semmi bajuk. A rendszeres fogorvosi ellenőrzésnél kiderül, hogy nem mozdultak-e el vagy nem koptak-e le.
2012. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!