Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt olvastam a neten, hogy...

Azt olvastam a neten, hogy miután leszedik a fogszabályzót szépen lassan visszamennek a fogaid a helyükre. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Miután leszedik kapsz egy éjszakait.Ha azt lelkiismeretesen hordod,akkor nem fog visszamenni.

Én két hónap után meguntam és a fogaim csálébban állnak mint fogszabályzó előtt :( Ezt nem szabad!

2012. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy éjszakai,m vagy belső fogszabid lesz, és addig kell hordani, amíg ki nem csontosodik. De ezt a fogdoki megmondja... Nem mennek vissza, csak, ha nem hagyod, hogy megcsontosodjanak.
2012. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, az éjszakait már megszoktam, mert hordtam egy ideig mielőtt megkaptam az állandót.
2012. aug. 31. 10:47
 4/8 anonim válasza:
Nekem 16-17 éves koromig volt állandóm, aztán minimum2-3 évig (nem is kellett volna, csak 1,5évig) hordtam az éjszakait, most 24 vagyok, és igen, valamennyire visszamásztak, nem teljesen, de szivem szerint egy éjszakait bevállalnék. Már nem tökéletes a fogsorom, bár nem is olyan gáz, mint volt, de eléggé zavaró...
2012. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem volt pár évig belső, de utána nem kaptam éjszakait. Most sokkal rosszabbul néznek ki mint előtte.:S
2012. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
igen visszamennek.
2012. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy visszamennek???


Csak akad valaki, akinek nem mentek vissza!

2012. szept. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem mentek vissza...! :)

1,5 év állandó + 4 év éjszakai, még most is tökéletesen állnak.

De legalább dupla annyi ideig hord a az éjszakait, mint az állandót hordtad!

Ohh, és nekem voltak ilyen nyelvállási problémáim, a nyelvem tolta előre a fogsoraimat, de logopédushoz jártam, ami nehéz volt... Izmosítani kellett a nyelvemet, és az ajkamat (később lett barátom, aki segített ebben...) :D Na mindegy, szóval teljesen máshogy nyeltem, máshogy kellett néhány betűt képeznem, a szájtartásom is más lett.

De azt mondták, hogy ha ezt a logopédusos dolgot nem végeztük volna el, akkor a nyelvem miatt eldeformálódtak volna a fogaim... De így semmi sem történt, végülis akkor mégis mi értelme lenne a fogszabályzónak, ha utána visszakúsznának a fogak? :D

2012. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!