Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 3 %os hidrogén peroxid...

A 3 %os hidrogén peroxid fogfehérítő módszer mennyire éri meg? Hogy lehet megoldani hogy a fogaimnak nem legyen ebből kára?

Figyelt kérdés
engem érdekelne a dolog mert nem valami fehérek a fogaim(családi vonás) és nem akarom hogy röhögjenek rajtam hogy hehe rohad a fogad holott minden nap reggel este fogat mosok

2012. aug. 30. 21:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokan írják hogy nekik bevált van aki azt írja hogy meg ne próbálja de nem tudom mi legyen.
2012. aug. 30. 21:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden otthoni módszerrel csak a felszíni szennyeződéseket lehet eltávolítani. Ha genetikailag sárgásabbak a fogaid, akkor semmilyen otthoni praktika nem fog ezen segíteni.
2012. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%al semmit nem érsz, csak azt hogy roncsolja a fogadat. Ha elmész fogorvoshoz és políroztatod akkor le lehet némi elszíneződést szedni. Használj szájvizet is.
2012. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 selymesnyuszi válasza:

Én ehhez annyit füznék hozzá,hogy én egy pár hete kipróbáltam.Semmi bajom nem lett tőle.azóta is öblögetek vele.Szépen leszedte az elszineződéseket,nem lett vakítóan fehér,de látszik azért az eredmény!

Tehát csak arra figyelj h ne nyeld le és semmi gáz nem lesz belőle!

2012. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, fogkefével mostad vele a fogad, vagy gargalizáltál?

Köszi, sokat sigítenél, én is ki akarom próbálni.:)

2012. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egy kicsit fehéríti, és /hogy mellette szóljak/ még a baktériumokat is eltünteti. 1-2 tanács ha vennél: sötét edényben, vagy sötét szekrényben tárold, különben lead egy oxigént, és mi marad? víz /H2O2-O=H2O/, maximum heti 3-4x használd, tényleg csak annyira kell figyelni, hogy ne nyeld le. 600-700,-ért lehet venni 1 literes kiszerelést.
2013. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jószándékúóvatos válasza:
Annyi marhaságot olvastam az utóbbi időbn a fogfehérítésről, hogy - bár nem vagyyok orvos - utánajártam a dolognak (nem csak a neten, hanem szakemberek által). A tisztességesen ápolt fog is képes elszíneződni, ha másért nem, hát akár a kor előrehaladtával, ezen kívül a "színes ételek-italok" és a dohányzás gyorsítja leginkább a folyamatot. A kiskereskedelemben számtalan féle-fajta szer kapható, de ezek eredményessége megkérdőjelezhető - én például max. a fogfehérítő fogkrémig jutok el drogériában. A fehérítés - bár inkább kozmetikai beavatkozás, de feltétlenül orvosra vagy dentalhigiénikusra bízom. Az új EU szabályoknak megfelelően (ellnentétben sok uniós országgal) a max. 6%-os hidrogén peroxid haználata engedélyezett. A fogorvosok többsége évek óta használ ennél jóval magasabb koncentrációjút vélményük szerint az eredmény jóval látványosabb (leghatékonyabb és erre általában több év garanciát is vállalnak a zoom - lásd: zoomfeherites.hu, ahol fogorvosi rendelőket is ajánlanak)a különbség az, hogy a 6%-ossal kisebb színváltoás érhető el, viszont nem lesznek még egy-két napra sem érzékenyek a fogak. A fog anyagában pdig a hidrogén peroxid nem okoz roncsolódást és a fogzománc sem gyengül (sőt az utókezelésnek köszönhetően inkább erősödik) a lényeg abban áll, hogy a beavatkozást végző milyen korrektül izolálja az ún. lágy részeket (íny, nyelv, ajkak) - mert ott bizony okozhat kellemetlen sebet. Ez viszont csak az orvosi precizitáson múlik! Mindezek tudatában én 3%-ot nem mernék otthon a fogamra kenni, mert úgy sem ér semmit, viszont a fogínyemet tönkreteheti! Én alapvetően az alacsony fájdalomküszöbűek fajtájához tartozom, afogorvosi szék az utolsó hely, ahová szívesen ülök, de ezzel a kezeléssel nekem sem volt bajom!!! - remélem, segítettem:)
2013. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!