Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó ügyben kérnék...

Fogszabályzó ügyben kérnék segítséget! Nem sok mindent tudok róla. Folyik a nyálam kicsit nehezen nyelek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ömm azt akartam csak kérdezni/mondani.Tegnap kaptam meg az éjszaki fogszabályzómat.Megpróbáltam nappal is berakni de egy kicsit nehezen nyelek vele.Ez azért van mert azért csinálják éjszakaira hogy éjszaka úgyse nyelek? Meg egy kicsit úgy érzem hogy húzza hátrafelé ez normális vagy csak én érzek így?Meg mikor kiveszem akkor kattan egy kicsit ,bár ez szerintem nem nagy baj.Csak ott a nyelvem alatt gyűlik a nyál és nem tudom lenyelni mert utána köhögnöm kell.De a fogszabályzó olyan hogy a számat nem tudom kinyitni.Hát nehéz is.Ma éjszaka rakom be először. Fogszabályzósoktól szeretnék jó tanácsokat kérni..:) Előre is köszi..

2012. szept. 5. 15:24
 1/2 anonim válasza:
100%

A nyelési nehézségek, a felszökött nyáltermelés normális, idővel ezek alábbhagynak, ahogy megszokod. A kattanás is normális, a húzes pedig nyilvánvaló, hiszen azért van a szádban, hogy helyrehúzza a fogakat. Időnként, ha hosszabb időre van bent (6-8-10 óra), akkor (kivétel után is, akár 1-2 órán keresztül) enyhe, tompa fájdalomérzetet is tapasztalhatsz majd, ettől se kell megijedni.


Ha nem múlik el 1-2 hónap alatt a túlzott nyáltermelés, és nagyon zavar, akkor lehet, hogy érdemes megkérdezni a dokit, hogy lehet-e más kialakítású, esetleg állandó, mert ez sokszor segít.


Remélem segítettem! :)

2012. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen segìtettél.:) én kb. 8-10 órát alszok.:D Utána éreztem is tompa fájdalmat.Reggel pl. Kiflit akartam enni de abba kellett hagynem mert egyszerüen annyira fájt a fogam hogy nem tudtam megrágni.:p úgyhogy inkább ettem egy joghurtot.:) A nyelési panaszok az első éjszaka óta szüntek.Csak hogy én születésem óta nyitott szájjal alszom,és elég nehéz rászokni hogy mostantól csukva kell tanranom.De minden este a szép mosolyom lebeg előttem ami meglesz kb.2 vagy 3 év mulva.Akár mennyire is rossz kibirom.:D
2012. szept. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!