Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogtömést kérjek ami...

Milyen fogtömést kérjek ami tartós és egészséges?

Figyelt kérdés
28-án megyek tömésre. Van 4 fogam amit tömni kéne. Milyen tömőanyagot kérjek, mert most amalgámok vannak bent, de TV-be láttam, h tönkreteheti az ínyt is stb. Sima fehér az jó? 5000-ért csinált a múltkor olyat, de nem tudom, h az jó lett volna-e, mert alágyulladt és ki kellett húzni. 5-8 ezer közötti áron gondolkodom, mivel 4 fogam is van. Köszi.

2012. szept. 14. 11:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Amalgám is jó, hülyeség az hogy tönkreteszi a fogínyt. Ha a fogínyed tönkre megy azért nem az amalgám felelős, és a sima fehér tömés esetén is tönkre fog menni.


Nekem 3x esett ki a fehér tömés a fogamból, a végén betömettem amalgámmal, azóta is stabilan benne van.

2012. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
TV-be mutatták, hogy ha nagy a luk akkor nem lehet szépen betömni csak akkor ha túllóg a fogakon. Vagy ez a fogdoki hibája? Meg említette a higanytartalmat is. Miért nem vonják már ki végre, ha annyira egészségtelen? Lázmérőt kivonták, pedig elég ritkán érintkeztünk annak a higanyával evvel meg míg bent van érintkezik az ember. Akkor, hogy van ez?
2012. szept. 14. 11:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az sztk-ban sem tömnek már amalgámmal.Az igaz,hogy a fehér is idővel aláromolhat,ezért kell rendszeresen ellenőriztetni és kicseréltetni,ha kell.
2012. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hol laksz? Nálunk Veszprém megyében még van. A fehérért fizetni kell.
2012. szept. 14. 11:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Ajánlottam volna a porcelán inlay-t, de az sajnos nem 8000, viszont ha jól emlékszem, 25 év garanciát vállalnak rá.
2012. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Miért mennyi? És akkor is garanciális, ha alászuvasodik a fog? Vagy az valami spéci tömés, h nem fog aláromlani?
2012. szept. 14. 13:28
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 35000-ért csinál egy fogat (és ebben már benne van a kedvezmény, hogy mindketten hozzá járunk elég rég óta). A lényege az, hogy miután kifúrta a fogat, leveszi a mintát, betömi próbatöméssel. A fogtechnikus porcelánból elkészíti a fúrás méretére a tömést (kivágja a darabot a levett minta alapján), majd a következő alkalommal a fogorvos ezt fogja beragasztani. Alatta nem romlik, nem is enged el a tömés, viszont mellette bárhol elkezdhet, úgy már nincs rá garancia. Nekem az elsőt kb. 10 éve csinálták, még mindig jó (kopp-kopp-kopp). Ha nem fogorvos néz a számba, senki meg nem mondaná, hogy tömtek egy fogamat is, annyira nem látszik.
2012. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon romlanak a fogaim és ami a vicces benne amióta mosom. Míg nem mostan csak akkor, ha olyan ettem, úgy kb hetente addig SEMMI BAJA nem volt. SOHA! Elkezdtem mosni és a legközelebbi orvosi vizsgálatnál már tömtek és azóta nem voltam úgy fogorvosnál, h ne tömtek volna. Akkor lehet nekem jobb a sima 5ezres tömés is? De az milyen lehet? 1 év garancia van rá.
2012. szept. 14. 14:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért romlott el a fogad kedves, mert nem mostad!! Az évek alatt szépen elkezdett szuvasodni, és most jött ki a végeredmény, ez nem a mosás miatt van elhiheted! Én amalgám töméssel, már sehol nem találkozom. Az, hogy kieseik egy tömés nem maga a FEHÉR tömés miatt van, hanem azért mert maga a tömőanyag gagyi minőség ill. a ragasztó is sz@r. Csupán ennyi. Az hogy alászuvasodik...hát megeshet bármi, de ha oda van figyelve, teljesen kitisztítva a szuvasodástól akkor kevesebb az esélye. Az amalgám egyébként állítólag a szájban is veszélyes, de inkább akkor ha forgácsolódik és nyeli be az ember. Hogy ez csak egy kitaláció, az új tömések népszerűsítésére vagy sem, azt már nem lehet tudni :)
2012. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha fizeted a TB-t, és oda mész ahova ki vagy írva - akkor fehér tömést ingyen kaphatsz. Mivel 4-ről van szó, nem tartom valószínűnek hogy 1-nél több fogaddal fog azonnal foglalkozni.Max 2, ha jó napja van... Amúgy az amalgám Higany és ón ötvözetből áll, kis részben ezüstöt is tartalmaz állítólag. 2-3 ilyen tömés "állítólag" már az egészségtelen kategória. Pletykák vannak a rákkeltő hatásról is! Most rákerestem én is, én a helyedben maradnék a fehér tömésnél! Nem esik ki az sem, ha jól tömik be! Lényeg, hogy a tömésnek ne csak tapadása legyen, fontos hogy a fognak nagyrésze meglegyen. 2/3-a-.

[link]

2012. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!