Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 16 vagyok, szerintetek késő...

16 vagyok, szerintetek késő már a fogszabályzás? Nekem ez a téma mindig is kerülendő volt. Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Az a gondom,h a fogsorom nem a legszebb,mindig is önbizalom hiányom volt emiatt...Az első két fogam mellett kisebb szünet van ,aztán egy hegyesebb fog (csapfog talán).. Képet akartam linkelni,de nem találtam..

Tudom,nagyon gyerekes ,amit most fogok írni... De több lány osztáytârsamnak is van fogszabályzója,épp ma mondta az egyik,h neki is lesz.. én meg olyan rosszul éreztem magam. Tudom,h kellene,de egyszerűen félek,h ki mit mond,nem csak osztálytársakra gondolok,hanem családtagokra,mindenkire... .És. nem tudom,h anyunak hogyan mondjam,h akkor menjünk,és akarok fogszabályzót.

Arra gondoltam,h kivehető lenne a legjobb ,de nem tudom ,árban mennyiben különbözik és ,h mennyire hatékony.

Gondoltam arra is,h van ami átlátszó... Árilag ez mennyi lenne? Nem élek se szegény,sem dúsgazdag családban,így olyan közép árkategóriára gondoltam.

De nem is értem,itt írogatok erről,de képtelen vagyok vmit is tenni.Ahogyan írtam,kisebb hézagok vannak a fogaim között és az lenne a kérdésem,mi lenne a különbség időtartamban,ha egymásra lenne nőve,akkor kevesebb ill több ideog kell hordanom?

Válaszaitokat megköszönném..

16l


2012. szept. 17. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
16 ÉVESEN EGYÁLLTALÁN NEM KÉSÖ A FOGSZABÁLYZÁS,SÖT IDEÁLIS!(AMÚGY 35 ÉVIG TESZIK FEL)BIZD A SZAKEMBEREKRE,H MELYIK FOGSZABÁLYZÓT AJÁNLJÁK!
2012. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt.

Ezek szerint en nem is donthetem el,hogy levehetot akarok?

2012. szept. 17. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem döntheted el. Elég drágák a fogszabik, ha magán orvosnál teszik fel akkor egy sima fém is benne van 400ezerben.
2012. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondhatod az orvosnak, hogy ha lehet választani, milyet szeretnél. De én a helyedben először meghallgatnám a véleményét, ha ő azt mondja, hatékonyabb a ragasztott, fogadd el. Tesóm kikönyörögte gyerekkorában a kivehetőset, és nem is lett valami szép fogsora sok-sok éves használat után sem.
2012. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ertem.koszi a valaszokat!

Varom a tovabbiakat,arkategoriakat.

2012. szept. 17. 22:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát küldj egy képet a fogaidról, úgy hogy össze legyen csukva (hogy látszódjon a harapásod) és akkor mondom a lehetőségeket.
2012. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egyáltalán nem késő 16 évesen! Nekem pár hónappal a 22. szülinapom előtt ragasztották fel a fogszabimat (átlátszó, vagyis kerámia van). Már nagyon régóta akartam, de most gyűlt össze rá a pénz. Sajnos a családom nem tud támogatni ebben. 120 000 ft volt ( csak a felső fogsoron van) + húzni is kellett, az is pénzbe kerül +havonta az aktiválás 8000 ft. Szóval nagyon nem olcsó. De azt hiszem 18 év alatt támogatja a TB. Szóval borsos ára van, meg fájdalommal jár, de megéri! Nekem már 5 hónap után szépek lettek a fogaim, nagyon nagy a változás. Végre merek mosolyogni!! Szóval szerintem vágj bele! A szüleiddel ha jó a viszonyod akkor meg tudod beszélni velük, h ez neked fontos. Az h mások mit gondolnak ne érdekeljen!! Sok sikert!
2012. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valaki írta h a fém 400000ft-ba is kerülhet.szerintem ez hülyeség! Én egy kisvárosban lakom és magánorvosnál csináltattam átlátszót és 100.000 Ft-ba került. nekem havonta 4000 az igazítás, szerintem ami 8000 az már az újabbik, önligirozós (nem biztos h így írják) változat.

Persze nem biztos ,hogy BP-en is ennyi,mert amit én néztem fogászat( Pesti) ott 200.000 ft az átlátszó. De az biztos, h nincs 400.000Ft ! Nekem amúgy két évig volt fent és összesen (fogszabi+ igazítás+ műtét) =210.000 Ft-ba került.

2012. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is 16 éves vok és nekem is most lett fogszabim. Nekem kivehetős van. Sztk-ba járunk és tb-vel ott olyan 6000-8000 között volt.De egyik barátnőm is oda jár neki ragasztott van és neki ha jól tudom 25000 volt.
2013. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!