Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos fóbia. Mit csináljak?

Fogorvos fóbia. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
nagyon durván fogorvos fóbiám van..tudom hogy nem bánt meg minden de mégis nagyon félek tőle,mint mások a pókoktól vagy bohócoktól..és most még inkább félek mert nemsokára megyünk az osztállyal fogorvoshoz..mit tehetnék hogy elkerüljem ??

2012. szept. 24. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy egyeseknek nem telik tömegközlekedésre, tehát 5 km-t gyalogol a fogorvosig, kihúzzák a bölcsesség fogát, ami nem egyszerű feladat, egyenesen mészárszék kb. fél órás cincálás, ami az érzéstelenítés ellenére rohadtul fáj, és a "műtét" végeztével a páciens feláll, és szépen haza gyalogol 5 km-t véres tamponnal a szájában. Kísérő nélkül. És még él. No ez volnék én.

Remélem megnyugtattalak.

2012. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem igazán. azért az tényleg nem lehetett kellemes..de ez sajnos rajtam nem segít,de azért köszi :)
2012. szept. 24. 19:30
 3/6 anonim válasza:
Ha osztállyal mész akkor csak rá néznek hogy minden rendben van e.. Nem fog hozzá nyúlni hozzá se nyúlhat.
2012. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudom :) túl esek rajta és kész..csak azt nem tudom hogy ezt a fóbiát hogy tudnám orvosolni ? amúgy köszi a választ!:)
2012. szept. 25. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak akik szerint a fóbiát úgy lehet orvosolni, hogy fokozatosan kapcsolatba kerülsz azza, ami a fóbiádat okozza ( mondjuk nálam ez nem menne, mert egy madárpók látványától már azelőtt elájulnék, mielőtt konkrét kapcsolatba kerülnénk :)).


Tehát: először csak nézz be a rendelőbe, amikor bent van az orvos. Majd kezdd el egyre jobban megközelíteni ( mondjuk 1 hétig csak nézegesd, utána lépj be hozzá). Következő héten állj mellé, utána simogasd meg. Lassan eljutsz odáig, hogy beülj a székébe és kinyisd a szád és egyszer csak azt is megengeded, hogy belenézzen a szádba. Ezzel a módszerrel biztos sikerülni fog. És nincs nagy eszközigénye sem, csak kell egy jó humorú fogorvos hozzá.

2012. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :) hát jó homorú fogorvos ? olyannal én még nem találkoztam..
2012. szept. 29. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!