Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szajszagot mivel lehet...

A szajszagot mivel lehet enyhiteni/eltuntetni? (gunyos valaszoktol kimeljetek, rendszeresen fogat mosok, fogorvoshoz jarok, szoval mas a gond)

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, én nem szoktam gúnyolódni, pláne nem ilyen kérdéseken.


Ha a fogaid biztosan rendben vannak, akkor esetleg a gyomrod és az emésztőrendszereddel van a gond, vagy az orroddal (allergia, orrsövényferdülés), esetleg beteg garat és orrmandulákkal.


Enyhíteni lehet erős mentolos szájvízzel, rendszeres öblögetéssel (fogdoki tanácsa jó mellé, hogy melyiket és milyen rendszerességgel érdemes használni), aztán mentolos, cukormentes rágógumi gyakori használta is nagyon jó. Ha bírod a mentát (a növényt), akkor mentatea iszogatása (üresen, cukor és ízesítés nélkül) és mentalevelek rágcsálása is sokat segít.


Mindenképpen vizsgáltatsd ki, hogy honnan ered a baj! Egy rossz mandula okozhat idővel pl. komoly izületi vagy szívproblémákat is.

2012. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Listerine szájvíz használata és a fogselyem sokat segített! Airwawes vagy milyen rágó esetleg? A egerősebb, a fekete! De ezek csak a tüneteid nyomják el, de amíg megoldást találsz, addig hátha jók
2012. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leggyakrabban szájüreg eredetű a probléma, halitosisnak hívják, ezért én azt javaslom, hogy vásárolj dm-ben vagy gyógyszertárban kifejezetten erre a problémára gyártott foggélt, szájvízet és nyelvkaparót - nagyon fontos mind a 3, meridol halitosis a termékcsalád neve, vmint keress rá neten, nagyon sok infót olvashatsz.

Fogorvos elszokta a fogkövet is távolítani? Mert ínygyulladástól is lehet, vagy főleg a nyelven, nyelvháton található lepedéktől.

Ha ez nem segít írj és gondolkodunk tovább!


Hajrá! :)

2012. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!