Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves lányom csikorgatja a...

4,5 éves lányom csikorgatja a fogát éjjelente, szerintetek ez gond lehet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy szegényke hibásan született és azért csinálja. :/
2012. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen

a fogaknak mindenképpen.


habár még tejfogas, várj vele egy kicsit, de ha pár év múlva sem marad el akkor ha meglesznek a rendes fogai éjszakára kell ilyen müanyag fogvédöt használnia.


férjemnek van ilyen, mert ö is csikorgatja és egy idö után elkezdenek lazulni a fogai. ezt a fogorvos csinálja, ö vesz méretet stb...


de míg tejfogas nem hinném hogy akkora baj.

2012. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!

Ez a csikorgatás mitől lehet?

2012. máj. 24. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves és nagyon durván csikorgat. 2 hónapja "vettük el" tőle a cumit és sztem azért csinálja. Eddig eszembe se jutott, hogy baj lenne, én is folyton csikorgattam a fogam gyerekkoromban.
2012. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami frusztrálhatja. Fiam akkor csikorgatta éjszakánként a fogait, amikor le próbáltam szoktatni a szopizásról (végül mégis sikerült leszoktatni, de nem mindegy, milyen módszert használ az ember), meg akkor, amikor mindenáron beszéltetni akartam, és úgy tettem, mintha nem érteném meg amit akar, aztán később akkor volt éjszakai fogcsikorgatás, amikor a kiejtése miatt elégedetlenkedtem.
2012. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!