Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesen lehet fogászatra...

Terhesen lehet fogászatra menni, fájdalomcsillapítót kapni? Nem árt a babáknak?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok, és lidokainnal érzéstelenítenének fogtömés miatt. Merjem, vagy ne??
2012. szept. 27. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvosnak tudnia kell,mit szabad mit nem,elöre meg kell mondani hogy terhes vagy.Különben ,nekem egy fogamat sem tömtek erzestelenitövel,pedig majd az összes fogam tömve van,de ha te erzekeny vagy a fajasra,es az orvos megengedi ,hat akkor te döntesz.Elöre leirom terhes nem voltam,es akkor lehet maskepp döntöttem volna.
2012. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én is terhesen voltam fogorvosnál és kértem érzéstelenítőt.
2012. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem egyfajta érzéstelenítő van a fogorvosnál. Megmondod, hogy babát vársz és máris nem a szokásost kapod. Ha nem mész és begyullad a fogad, azzal sokkal többet ártasz, ugyanis a gyulladás bekerül a véráramba, eljutva a babához és a szívedhez, beláthatatlan következményei lehetnek. Szóval irány a fogorvos, mielőtt nagyobb lenne a lyuk.
2012. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hétfőre be is vagyok jelentkezve, csak nagyon félős vagyok a fogászaton. De most, hogy sikerültek a babák, nem akarok kockáztatni semmit!
2012. szept. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!