Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek volt már nyitott-harapás...

Natali'e kérdése:

Kinek volt már nyitott-harapásos műtéte? És mik a tapasztalatok? (Jobb lett, vagy ugyan úgy meg maradt a probléma) Kb. mennyibe került az egész eljárás?

Figyelt kérdés
Nyitott harapásom van. Voltam fogszabályzáson, és az orvosom azt mondta, hogy meg kell műteni. Kicsit kiakadtam, mert láttam videókat, hogy hogyan is működik ez, és eléggé elbizonytalanodtam.

2012. szept. 29. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, mint te. De csak az árban tudok segíteni: nekem a fogorvos 500-600000 Ft-ot mondott:/. De én inkább a műtétet megelőző fogszabályzástól félek. Nem akarok 18 éves korom után újra fogszabályzós lenni.
2012. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, de amúgy olvastam már olyat is, hogy műtét után az alsó állkapocs egyfolytában hátracsúszott..:S szóval lehet mégis a fogszabályzós módszer a jó
2012. okt. 7. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogszabályzót úgy értettem, hogy a műtétet megelőzően kell hordani hónapokig. Meg utána is egy darabig. Itt egy videó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=jx2iJR9ldyo&feature=related

(1. válaszoló)

2012. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy én értettek félre: mit értettél a fogszabályzós-módszer alatt?
2012. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hogy nem kell megműteni az állkapcsot, hanem feltesznek fentre és allulra fogszabályzót, és gumizni kell, szóval cikk-cakkban végig kell húzni a fogszabályzón egy gumit, és a nap 24 órájában rajta kell hogy legyen, ez így egy 90%-os megoldás, mert a végén lehet marad egy kis rés, de akkor legalább már beljebb záródik az egész fogsor. Plusszba meg még logopédushoz is kell járni hogy a tudatos nyelést megtanuljuk.
2012. okt. 20. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!