Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudom, hülye kérdés, de miért...

Tudom, hülye kérdés, de miért ennyire büdös a szám reggel?

Figyelt kérdés

Minden reggel és este alaposan mosok fogat, ill. szájvizet is használok.

Nincs se lyukas fogam, se semmi egyéb gond a fogaimmal.

Mégis, mikor reggel felkelek, méterekről érződik a szájszagom. Másoknak alig érződik, nekem meg...

Miért van ez? És mit tudnék vele csinálni? Próbáltam már nyitott szájjal is aludni, hogy lehet, hogy úgy a levegő egy kicsit kitisztítja vagy mi, de ugyanolyan volt. Egyébként csukott szájjal alszok. De nem tudom, ennek mennyi köze van a reggeli szájszagomhoz.


2012. okt. 1. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Biztos, hogy nincs rossz fogad? vagy gyökérkezelt esetleg, mert az is okozhatja. Menj el egy fogorvoshoz nézesd meg, az is lehet, hogy valamelyik tömés nem zár jó, de lehet hogy az ínyeddel van gond. Esetleg a száj-nyálkahártyáddal van gond. ezeket fogászaton mind megnézik. ezenkívül okozhatják gyomorproblémák is.
2012. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és még valami: milyen fogkrémet használsz?
2012. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat :)

Biztos nincs rossz fogam, még gyökérkezelt se. De majd megnézetem egy fogorvossal, hátha talál valamit.

És egyébként Donto Dent Brilliant Weiss fogkrémet használok.

2012. okt. 1. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Reggel mindenkinek kellemetlen a szájszaga. Ha fogmosás után ez elmúlik, akkor nincs okod aggodalomra.
2012. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogmosás után normális a szaga, kivéve, ha előtte hagymást ettem pl. Akkor ha ötödjére mosok fogat, se múlik el a szaga...
2012. okt. 2. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

A reggeli szájszag teljesen normális, mindenkinél előfordul. Az okozza, hogy éjszaka alvás közben nyugalmi helyzetben vagy, azaz nem mozog a nyelved és nem nyelsz, így pedig a szádban lévő baktériumok gyorsabban szaporodnak, mint napközben. Ettől az esti fogmosás sem véd meg, mert a baktérium bejuthat a szádba szimplán a légzéssel, vagy a gyomorból visszaböfögött anyaggal (ez alvás közben, fekvő helyzetben szinte észrevehetetlen), amik aztán pár óra alatt elszaporodnak és végül a reggeli fogmosás által eltűnnek.

A hagymaevésről meg annyit, hogy ez egy tipikus példa arra, hogy a nagyon erős szájszag nem a fogakról vagy a nyelvről, hanem a nyelőcsőből és a gyomorból származik, amit ugye nem lehet fogmosással megszüntetni.

2012. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. okt. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!