Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mit tehetek? Nagyon fáj...

Most mit tehetek? Nagyon fáj az egész fogsorom.

Figyelt kérdés
délelőtt elmentem iskola fogászatramert vissza hítak.. bárne tettem volna.. beinjekciózott anő,hogymajd tömika fogom mondom ok.. soha életemben nem fájt enyire afogam(A háziorvosnál pillanatokalatt,fájdalom nélkül beszúrjaák az incekciót..) várt 110percet behív.. elkezd fúrni.mondom neki álljonemgmert nagyon fáj.. 1 félper cmúlva újrakezdi.. hihetletlenül fájdalmas volt könnyeztem,szédültem minden erre elromlott afúró..mondom iylen nincs..elkezdte piszkálni egy csipesszel azthittem bef*sok... majd akínkeser után rátett egy próbatömést..életemben ne fájtennyire.. erre mikor 20perc mulv aülöka buszon érezm hogy nem érzema fél arcom, az állam, szám fája felső dfogsorom.. haza érkeezk ledőlökés mire felkelek nem zsibbad semmim de az alsó és felső állkapcsom mintha harapófogóval szétfeszítették volna aszám..a felső fogsorom egy az egészben sajog( alul egy örlőfogam tömték ezértnem értem..) nagyon rossz vissza is gondolni..ugye holnapramindne rendben nemleszésnem fog fájni..nagyon félek..szörnyű érzés volt..:(

2012. okt. 8. 17:56
 1/2 A kérdező kommentje:
fogam, hívtak, 10 perc stb. bocs gyorsan írtam
2012. okt. 8. 17:57
 2/2 tetris ***** válasza:
100%

Helyesírás!!!!!!!!!!!!Jajjjjjj

Ha csak próbatömés került a fogadba, akkor sajnos vissza kell menned mégegyszer, hogy a végleges tömést betegye. Most csak azért van az ideiglenes tömés benne, mert az orvos nem tudta eldönteni teljes bizonyossággal, hogy megtartható-e a fogad.

Ha a próbatömés alatt elkezd fájni a fog, akkor sajnos valszeg ki kell húzni. De ha minden rendben lesz, akkor egy-két hét múlva végleges tömésre is sor kerülhet. Gondolom kaptál mégegy időpontot, amikorra visszarendelt az orvos.

Azt írtad, hogy az injekció ellenére is fájt a fogad a kezelés során. Ez azért lehetett, mert talán be van gyulladva a gyökere, ezért az érzéstelenítő nem tudott eljutni a fog idegekhez. Ez nem az orvos hibája.

Bármilyen kellemetlen is volt a kezelés, a fogaidat ne hanyagold el. Fogorvoshoz járni senki se szeret, éppen a kellemetlenségek miatt. De sajnos muszáj.

Remélem sikerül megmenteni a fogadat.

2012. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!