Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körzeti orvosi rendelő fogásza...

Körzeti orvosi rendelő fogászatába előre be kell jelentkezni? Magán fogorvos vagy körzeti?

Figyelt kérdés

Nincs jó tapasztalat, de mennyire változott az elmúlt években a közegészségügyben a fogorvosi rendelés? Milyen gépek vannak egy magánrendelőhöz képest?


Az állam, OEP vagy akárki fejleszti a rendelőket, fogászati eszközöket?


Megbízható a közegészségügyi fogorvos vagy inkább magándoki legyen?


Honnan tudom meg mi mennyibe kerül?


Kell a körzetitől beutaló a fogorvoshoz?



#fogászat #körzeti fogorvos #fogorvos #fogorvosi bejelentkezés
2012. okt. 10. 03:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én asszisztens gyakorlaton voltam körzeti sztk-s fogászaton. A rendlőben két fogorvos dolgozott mindig felválta, egyik délelőtt, másik délután (másnap fordítva) és mindkettőnek saját fogászati cégük van és csak a rendelőt bérlik az sztk-tól.

Az eszközök tekintetében szerintem sokat javult a helyzet, a rendelőben van röntgengép, a légkondícionáló, és mindkét fogorvosnak saját autoklávja (sterilizáló doboz, amiben a fogókat tarják) és saját eszközei vannak, külön tárolva.

A betegellátás is szerintem megfelelő, a betegek elégedettek és jó kapcsolatuk van a doktornővel és minden eszközt sterilen tartanak. Azt nem tudom, hogy másoknál hogy van, de itt előre be kell jelentkezni, az újaknak pedig lakcímkártyát is hozni kell.

Mivel a fogorvosnak (és most már a legtöbb orvosnak) saját cége van, az anyagokat saját kasszából kell fizetni, és a gépeket is maguknak kell karban tartani.

Hogy megbízható-e a körzeti, azt mindenki maga döntse le. Vannak köztük is jól dolgozó, megbízható egyének és trehányak is. A magándoki mindenképpen beteg-orientáltabb, mert ő tőle kapja a pénzét, a körzeti meg vagy lelkiismeretes vagy nem. Annyit hozzátennék, hogy legyen bárki is a fogorvos, ügyeleti időben (ide nem kell bejelentkezni, általában este van) mindegyik türelmetlenebb, ami érthető (részegek, kisebbségiek, stb.)

Az árak általában ki vannak függesztve a várószobában, de telefonon is meg lehet kérdezni.

Fogorvoshoz nem kell beutaló (sem körzetihez, sem magánhoz), szájsebészetre viszont kell, amit a fogorvos vagy a háziorvos ad.

Még annyi, hogy én voltam sztk-s szájsebészeten is gyakorlaton, és a fogászati rendelőhöz képest ég és föld a különbség. Ott látszott igazán a körzetis színvonal: az asszisztens bunkó, a beteg azt se tudja mi történik vele, nincs autokláv, az eszközöket két orvos használja (némelyikük már rozsdás), a nyálkendőt csak minden 2. beteg után cserélik és szerintem a szék is kényelmetlen... Bár erről nem feltétlenül az orvos tehet, mert neki abból kell dolgozni ami van, mert az eszközöket nem ő szerzi be és nem is főállásban dolgozik ott.

2012. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát talán (bizonyos dolgokhoz) inkább magándoki-

(Szájseb meg nincsen minden SZTK-ban)

2014. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk nem mindegy az sem, melyik városról van szó
2014. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!