Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen ételeket ehetek a...

Milyen ételeket ehetek a bölcsességfogam kiműtése után?

Figyelt kérdés
szájsebészeti műtét.
2012. okt. 10. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármit, ami tejmentes, lehetőleg pépeset, leveseket.
2012. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
120 kg vagyok, kicsit éhezni fogok akkor... :(
2012. okt. 10. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:

tej és tojásmentes ételeket. (asszem 2-3 hétig nem ettem ezeket) én milupa csokis bébipapit vettem, amit csak forró vízzel elkell keverni - CSODAFINOM :D csak büdi lesz a szád tőle. ezenkívül ettem még sóskamártást (nem tettünk bele tejfölt mert amúgy szoktunk), összetört krumplival. ezt a kettőt ettem kb egy hétig, anyukám nagyon dühös volt rám amikor a babapépen kívül nem mertem más megenni... :D

ha érdekel mág valami, kérdezz nyugodtan, én teljesen be voltam rezelve és a számat is alig mertem kinyitni :D (ezúton mondom hogy nyitogasd ha nem is túl nagyra, nehogy szájzárat kapj!)

2012. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-3 hetet mondott itt valaki:D jajj neeeeem dehogy is :D


Nekem most műtötték egy hete ( felnyitották,vésték varták)

tehát rendes műtét volt


Az első nap csak milupa alma/körtepürét ettem

második nap zöldséglevest és szeletekre vágott gyümölcsöt

harmadik nap ugyanezt

4.naptól amit szeretnél csak azon az oldalon nem szabad rágni


ami fontos az első 3 napban: se tejterméket, se tojást,se cukrot, se meleget nem szabad enni. Kerülni kell a kávét ,alkoholt,dohányzást


amint kijössz a dokitól még mielőtt kimegy a hatása bekapni egy fájdalomcsillapítót

Magas párnán kell aludni

borogasd kívülről jégzselével


Én így teljesen jól megúsztam ,nem is fájt egyáltalán, csak a varratok húzódtak és nem gyulladt be meg is dicsértek varratszedésnél hogy milyen ügyes voltam :)

2012. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és azt kihagytam hogy a 4. napom már tömtem a hamburgert a mekiben :D
2012. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem ma műtötték ki, előtte reggelire jól bezabáltam pörköltből :D hogy ne legyek éhes egy ideig. Az előző bölcsességfog-húzásnál tasakos levest ettem, mármint azt a fajtát, amelyik tésztából áll, és azt kell beáztatni forró vízbe, meg rászórni a fűszerkeveréket. A tészta jól megdagadt, úgyhogy puha volt, csak a számat nehéz volt kinyitni, úgyhogy teáskanállal ettem. :D Ma még nem ettem a pörköltön kívül mást, de megint olyan levest fogok! Meg asszem előzőleg pl krumplipürét ettem párolt brokkolival, bár most láttam egy pár helyen, hogy tejterméket nem szabad enni (miért?) és a krumplipürében van tej is... Ja, és úgy időzítem az étkezéseket, hogy csak akkor eszek, ha már hat a fájdalomcsillapító, úgy legalább nem fáj és valamennyire élvezhető a kajálás.
2012. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet tejterméket enni, mert a fehérje kitűnő táptalajt biztosít a baktériumoknak, amelyek elszaporodva gyulladást okoznak.
2012. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!