Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet-e fogat mosni, miután...

Lehet-e fogat mosni, miután kivágták a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés
Ma műtötték ki a fogam, össze is varrták a helyét, csak azt nem tudom hogy így moshatok-e fogat, vagy várjak vele 1-2 napot?
2012. okt. 9. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
este moshatsz, de azt a részt hagyd ki, inkább öblögess
2012. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem operálták a bal alsót (még nem bújt ki, gyökere sem volt, csak úgy állt hogy jobb volt minél előbb megszabadulni tőle) márciusban.. én egész nap babapépet meg sóskamártást ettem krumplival és majdnem minden étkezés után megmostam hogy nem maradjanak ott a varratnál kajadarabok (meg a babapép után nagyon büdi volt a szám :D), de van hogy csak vízzel (amit ittam) "öblögettem"... nem olyan durván, inkább csak ide oda mozgattam lassan a fejem (jobbra balra) hogy odafolyjon a víz és kicsit kivigye, ha van ott valami. fogmosáskor a pofikámat szépen megfogtam egy ujjammal, és mostam a bölcsességfog előtti fog környékén is fogat, de a varratnál azért nem dörzsöltem. lehet egvyébként szájzuhanyt kapni, de az intenzív öblögetés állítólag nem ajánlott az első két napban kb (hogy összehúzódjon meg minden)... de nagyon fontos hogy valamennyire próbáld tisztán tartani, mert ha a kis lyukakba/vágásba kajamaradék megy, begyulladhat.
2012. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, azt még mondanám hogy nyitogasd a szádat, akkor is, ha kellemetlen. ne hatalmasra, de azért nyitogasd, mert ha nem mozgatod, szájzárat kaphatsz.
2012. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
megint én, szerintem vegyél nagyon kis fejű, sűrű és puha sörtéjű fogkefét erre az időre, mert a kisfejűvel jobban lehet bánni. az operált oldalon is kell fogat mosnod, de egy hatalmas fogkefével belekaphatsz esetleg a varratba
2012. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fájt nagyon?:S
2012. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, am nem fájt csak az érzéstelenítő, meg a vérzéscsillapító szuri. :D
2012. okt. 9. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!