Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó felhelyezése...

Fogszabályzó felhelyezése után ugyan úgy fogok beszélni mint előtte?

Figyelt kérdés
Vagy az elején nem tudok majd rendesen beszélni, és meg kell szokni?

2012. okt. 15. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változó. Nem feltétlen fogsz másképp beszélni. Arra van esély, hogy bizonyos hangokat mondj az elején másképp, például az r, s, sz, cs betűket. De ez is valószínű csak pár napig lehet zavaró, utána megszokod.
2012. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem ,köszi!
2012. okt. 16. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap tették fel, már eléggé kihólyagosodott a szám a dróttól, hiába mosom minden étkezés után és öblögetek szájfertőtlenítóvel (Listerine), kellemetlen beszélni. Fáj a szám, a nyelvem, de a fogaim "még" nem, szerencsére. Nem vészes, tényleg nem kínzóeszköz... Bármit meg tudok enni, max kis kockákra kell aprítani.

cs, gy, ny, r hangok néha fájdalmasan jönnek ki, de állítólag elmúlik és hozzá lehet szokni.

Kitartás, türelem, az eredmény mindenért kárpótolni fog! ;)

2012. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fáj az ínyetek illetve felsérti a fogszabályzó, akkor mindenképp szerezzetek be viaszt! Nekem ezt a fogorvosom adott magától, nem tudom hol lehet amúgy beszerezni. Sokszor nekem is annyira fájt, volt, hogy véres is volt az ínyem úgy felsértette.. de a viasz erre nagyon jó!
2012. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is kaptam viaszt... tegnap már nem bírtam, tettem fel belőle. Szerintem ha elfogy, a dokitól lehet még kérni.
2012. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!