Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolításához...

Bölcsességfog eltávolításához fogorvos vagy szájsebész a jobb?

Figyelt kérdés
A jobb felső és alsó bölcsességfogaimat el kell távolítani. A felső még nem bújt ki. Bár ferdén nő, és nekifekszik a szomszédos fognak, a fogorvos azt mondta, jók a gyökerei, és nem tűnik olyan komplikáltnak, feltárásban kis csonteltávolítással könnyen kibillenthető. Az alsó már félig kint van, egy picit még ráfekszik az íny, viszont a gyökere kampós kicsit. Azt mondta a fogorvosom, akivel egyébként minden téren elégedett vagyok, hogy ő is elvégzi a műtétet, de ha szeretném, adnak beutalót a szájsebészetre is. Onnan azt hallottam, van egy csodadoki, aki mindenféle durvulás nélkül képes kiemelni a fogat, mert annyira finoman dolgozik. Oda viszont csak jó sokára kapnék időpontot, és már nem akarom húzni tovább, jó lenne rajta túl lenni. Gondolom, a fogorvos is érti a dolgát, vagy a szájsebész valószínű, hogy jobban dolgozik?
2012. okt. 16. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját és elég friss tapasztalat:


remek fogorvosom van, mindenben elégedett vagyok vele. Rábíztam a bölcsességfogaimat is, annak ellenére, hogy szájsebész végzettsége nincs.

A felső kettőt probléma nélkül ki is húzta, gyorsan is gyógyult mind a két heg, teljesen elégedett voltam.


A bal alsó viszont beletört. Zsibbadt és vérző szájjal gyalogolhattam át a szájsebészetre, mert neki nem voltak megfelelő eszközei ahhoz, hogy feltárásból megkeresse a betört gyökeret.


A jobb alsóval így már biztos, hogy egyből a szájsebészetre megyek (a fogorvosom ajánlásával), annak ellenére, hogy csak november közepére kaptam időpontot.


Tehát tanács:

ha a fogorvosodnak szájsebész végzettsége is van, és megvannak hozzá az eszközei is, csak akkor bíznám rá.

Illetve: általában a felső eltávolítása könnyebb (bár a te esetedben nem feltétlenül)

2012. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szájsebész több műszerrel rendelkezik. Ha netán beletörik a fog, vagy más baleset történik, ő talán többet tud tenni. Mamámnak foghúzás közben kiszakadt egy darab a szájpadlásából. Egy kis községben lakott, így hívni kellett egy mentőt, hogy vigyék át a közeli városba, hogy helyrehozzák a dolgot. Biztos jó a fogorvos is, de ha az egyik gyökér kampós, akkor talán jobb szájsebészhez menni.
2012. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, van a dokimnak szájsebész végzettsége is - bár a szakterülete inkább az implantátumok beültetése, bölcsességfogakat ritkábban műt
2012. okt. 18. 12:49
 4/6 A kérdező kommentje:
No, túl vagyok rajta, végül a fogorvoshoz mentem el, és iszonyúan ügyes volt. A jobb felsőt húzta ki, ami még egyáltalán nem nőtt ki, és ferdén is feküdt. De kimozgatta úgy, hogy nem kellett csontot fúrni, és gyakorlatilag 10 perc alatt megvolt az egész. Én meg ettől rettegtem már mióta. Remélem, a gyógyulás is rendben megy majd. Köszi még egyszer a válaszokat, és kitartást annak, aki bölcsességfog-műtét előtt áll. Egyáltalán nem vészes amúgy, a recsegés-ropogás sem, én sokkal rosszabbra számítottam.
2012. okt. 25. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
De jó neked! Nekem fúrták, faragták, vésték a csontot is. 45 percig bent ültem a székben. Egy kb:50 kg-os gyenge doktornő küzdött a fogammal. Több megtermett férfi kolléga is felajánlotta neki, hogy segít, de ő mindet elutasította és szenvedett tovább. Meg persze közben én is, mivel úgy éreztem, hogy a fejem is leszakad. Utána begyulladt és pokoli fájdalmaim voltak. Napokig erős fájdalomcsillapítókat szedtem. Nagyon szerencsés vagy :)
2012. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem irigyellek :( Én is ilyenektől féltem. Nem akarom elkiabálni, de eddig enyhe sajgáson kívül (utána reggel vettem be egy advilt) nem sok mindent érzek. Ki tudom nyitni a számat is, eddig nem dagadt be, remélem, holnapra sem fog. Remélem, Te azóta már rendbe jöttél!
2012. okt. 25. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!