Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi számít gócnak? Szürkehályog...

Mi számít gócnak? Szürkehályog műtét miatt kellett mennem fogorvoshoz. Egy apró lyuk a fogon már góc lenne? 5000-ért akarja nekem tömni darabját. Muszáj mindet betömni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szürkehályog miatt?Fura.

A kettő nincs összefüggésben.

Na mindegy, ha lyuk van a fogadon, akkor lehet ott esetleg gyulladás is, akkor is, ha nem fáj és az góc lehet, ami azt jelenti, hogy fertőzi a szervezetedet.Alattomos tüneteket okozhat, mert a kórokozók a véráram útján folytonosan támadnak bizonyos szerveket, így okozhatnak például hajhullást, stb...

Körzeti fogorvos ingyen is betömi, ha nagyon körülnézel, maszekot talán találsz 3000-ért is ha szerencséd van.Sajnos tényleg nagyon drágák.

2012. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy addig nem műtenek meg szürkehályoggal, míg a fognál talált gócot meg nem szünteted?Az én fogorvosom 7ezerért tömi darabját:(
2012. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szürkehályoggal fognak műteni, és műtét előtt ki kell deríteni van-e góc. De nem is csinált röntgent meg semmi, csak maszekban akarja tömni mindet. Szerintem szimplán csak le akar húzni.
2012. okt. 19. 16:41
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy gócot kellene keresnie a fogorvosnak.

Ha van akkor azzal csinálnak valamit.

Ha nincs akkor mehet a műtét.

De ez nem is keresett gócot, csak be akarja tömni az összes fogamat maszekban.

2012. okt. 19. 16:43
 5/11 A kérdező kommentje:

Az lenne lényegében a legfontosabb hogy kiderüljön:

A lyukas fog az góc, vagy csak lehet hogy góc?

Ha nem góc akkor nem muszáj betömni most?

2012. okt. 19. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy dima lyuk, ha nincs gyulladásban a fog, akkor nem góc. Amúgy el kellene menned egy panoráma röntgenre, ott látja az orvos ha van gócos fogad.
2012. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha góckutatást kell csináljanak, akkor annak az a lényege, hogy megkeressék, hogy van-e góc valahol, vagyis valami, ami gyulladást okozhat. Ezt ő kívülről nem feltétlenül látja.

Én pont most megyek szájsebészetre, ugyanis fáj a nyakam jobb felén a nyirokcsomóm, viszont nem vagyok beteg. A háziorvos annyit mondott, hogy meg kell röntgeneztetni és akkor kiderült, hogy fog miatt fájhat-e a nyirokcsomó.

Szóval megkaptam a beutalót a szájsebészetre.

Az meg nem rossz, ha a rossz fogaid ki vannak kezelve, de ha nincs góc, csak szimplán szuvas, akkor azért nem kötelező betömetni. Még. Amúgy a körzeti fogorvosnak ingyen kell tömnie és nem pénzért!

2012. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha csak simán betömi, lehet, hogy 1-2 hónap után fájni fog. Minden fog egyedi kezelést igényelhet. Lehet, hogy gyökeret kell kezelni, ideget.

Ha rám hallgatsz, valóban úgy menj a műtétnek, hogy egészséges vagy. Én a fülemmel kínlódtam, kétszer el is halasztottam a sz.hályog-műtétet. Aztán nem sikerült. Műtét közben leszakadt a retina, s mire visszamentem, elhalt, s megvakultam.

2012. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az összes szuvas fog gócnak számít, amit a műtét előtt kezelni kell. Sok ilyen eset van, hogy operáció előtt teljes körű góctalanítás szükséges a szájban, mert egyes műtétek után a szuvasodás mértéke nagyban megnő, sőt gyulladások is kialakulhatnak.

Véralvadás gátlót kell szedned? Ha igen, akkor feltétlenül közöld ezt a fogorvossal! Ha pedig az 5000-t soknak tartod, menj inkább körzeti rendelőbe, ott nem kell fizetni.

2012. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez több dolog miatt is sántít, egyrészt panoráma röntgen nélkül nem lehet góckutatást végezni a szájban, másrészt pedig 5 ezer Ft nagyon kevés egy tömésért.

Szegeden a legolcsóbb orvosnál is 10-12 ezer Ft körül kezdődnek az árak.

2012. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!