Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok és aki ért a...

Fogorvosok és aki ért a témához! Fogszabályzásnál miért húznak ki egészséges fogat, mikor legtöbbször a beágyazódott bölcsességfogtól torlódnak?

Figyelt kérdés

Pl miért nem lehet röntgent csinálni, mikor még csíra a bölcsességfog, de már látszódhat, hogy ferdén vagy fekve fog kinőni?

Olyan mérges vagyok, 26 éves vagyok, teljesen összetorlódtak a fogaim.

Gyerekkorban nem vállaltam a fogszabályozást, mert 5 fogamat akarták kihúzni, éjszakai volt csak.

Most viszont kiszedik a bölcsességfogaimat és utána lehet, hogy tetetek fogszabályzót.

Pl. családtagomnak volt, kihúzták a fogakat, majd évek múlva újra kezd neki torlódni, mert elfeküdve fekszenek a bölcsességfogai.

Valaki megmagyarázná nekem, hogy miért így történik a fogszabályzás?



2012. okt. 22. 10:47
 1/4 anonim válasza:

Nekem két bölcsesség fogamat műtötték, ki és még nem volt kinőve, mert fogszabályzó, kellett, mert amúgy is ferdék voltak a fogaim, de mivel ezek feküdtek, mondták, hogy sürgősen ki kell műteni, nehogy, tovább torlódjanak.

Azért szoktak kihúzni fogakat általában a négyeseket, mert kell a hely a többi fognak, hogy egyenesen állhassanak. Mert hiába rakná fel a fogszabályzót úgy, hogy nagyon összevannak torlódva a fogak, semmit nem érne, mert a gyűrű az a 6-odik fogon (első rágófog) van a gyűrű, és azt onnan már nem tudja tolni, csak a hatósig húzza. Remélem segíthettem. :)

2012. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a magyarázatot :)

Így értem, de kár, hogy nem lehet megelőzni a torlódást :S

2012. okt. 26. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy lehet szépen beszabályozni a fogakat -
2014. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:

A fogaknak van egy természetes hajlama arra, hogy idővel (évek, évtizedek alatt) előre vándoroljanak és előre dőljenek. Ennek mértéke egyénenként persze nagyon változó. Egy ehhez hasonló jelenséget sokan magukon is megfigyelhetnek, ha valamilyen okból kihúzzák egy fogukat: a szomszédos fogak bedőlnek a hiányzó fog helyére, de a mögötte lévő fog általában sokkal jobban előre dől, mint amennyire az előtte lévő fog hátradől.


Az, hogy a bölcsességfogak torlódást okoznak, általánosan elterjedt vélemény, de nincs tudományosan alátámasztva. Számos tudományos vizsgálat foglalkozott a kérdéssel, és nem találtak egyértelmű összefüggést a bölcsességfogak megléte és helyzete illetve a kialakuló torlódás között. Vagyis elképzelhető, hogy a bölcsességfogak megléte és a fogak fent leírt torlódása között csak időbeli egybeesés van, mint ahogyan a haj őszülése és a hallás romlása is néha időben egybeesik, de nem az egyik okozza a másikat.


Egészeséges fogat pedig miért húznak ki? Mert van, akinek nem kell éveket, évtizedeket várnia arra, hogy összetorlódjanak a fogai, hanem eleve torlódásban törnek elő. Egyetlen jó fogszabályozó orvos sem szeret fogat húzni. Ha viszont olyan súlyos a torlódás, hogy a fogakat nem lehet foghúzás nélkül sorba rendezni, sokkal jobban jársz pl. 30 db ép és egészséges, gyönyörű sorban álló foggal, mint 32 db kusza foggal, amelyeket nehezebb tisztítani, ezért hamarabb elszuvasodnak és könnyebben begyullad az íny körülöttük.

2015. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!