Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy nap, hányszor egészséges...

Bné Kata kérdése:

Egy nap, hányszor egészséges fogat mosni? Akár napi 6-8 alkalom is még egészséges?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem túl kemény fogkefét használsz, és nem túl csiszolós fogkrémet, akkor akár 10 x is moshatsz naponta .
2011. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Technikától is függ, de 6-8 az szerintem már rossz az ínyednek.
2011. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de minek ? Ha sokat mosod beavatkozol a száj természetes mikroflórájába. Szerintem 10 fogmosás már beteges.
2011. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Csak minden étkezés után, de nem rögtön, hanem fél óra elteltével. Puha sörte.
2011. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyakori fogmosással rövid időn belül búcsúzkodhatsz is a fogzománcodtól, ezáltal az egészséges és szép fogaktól is.
2011. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
inkább csak napi 2-szer...így is egészségesebb
2011. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2-3 alkalommal érdemes mosni, de mint nálam kiderült, nem mindegy milyen fogkefével!


Mentem fogászatra és a doki (oktató fogászaton a hallgató) szóvá tette, hogy nem mosom rendesen a fogam. Az íny mellett rengeteg maradékot ki tudott még szedni. Pedig amikor fogorvoshoz megyek, akkor még kínosabb alapossággal megsikálom a fogam, mint máskor. A fogkefém párszáz forintos darab, amit a boltok többségében lehet kapni.


Ezeket elmondtam neki is és ajánlott egy márkát, amiről már a tv egyik fogkefe tesztjén is hallottam, de akkor még nem vettem komolyan. Arról is megismertem, hogy ennek az egyetlen egynek pirosak a kefe szálai. Az ára gyógyszertárban 2400,-Ft volt. Nem olcsó de csodát tett. A neve "Curaprox 5460 <<ultra soft>>". Ezzel sokkal kisebb munkával tökéletes az eredmény. A hagyományos fogkefével sikálhatod egész nap, akkor sem söpri ki a zugokból rendesen a maradékot. Szerintem érdemes erre néha "beruházni" mert a fog egészsége megéri. Nem is a túl sok mosás a fontos, inkább a fő étkezések utáni hatékony mosás a fontos. Ezt én is most tanultam meg.

2012. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az már sok -
2014. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A normál napi fogmosáson kívül, főleg édességek után és szénhidrátban gazdag lisztes cukros ételek után mindenképp érdemes kimosni, mert az savasan bomlik és ha ez a fog mellett történik, a sav gyorsan megtámadja a fog zománcot, ami egyenes út a fogszuvasodáshoz. Nem is feltétlenül fogkefével kell minden alkalommal, hanem fogínyzuhannyal elég ilyenkor átöblíteni, de ne túl erős vízsugárral, mert az is bajt okozhat, ha egy erősebb koncentrált víz tűsugár bemegy az íny alá és bemos oda nem való dolgokat.


Vannak ezek a forgó vízpermetet használó készülékek, mint a Braun MD-20 oxijet forgó vízpermettel masszírozza át a fog környékén az ínyt. Ezt lehet jól használni nap közben többször is. Kb 20-22.000,-Ftért lehet ilyent venni.


Naponta viszont kefével is érdemes eltávolítani, a rátapadt lepedéket, mert abban megtelepedhetnek a bacik.


A napi sokszori dörzsölő sikáló fogmosás, főleg kicsit savas ételek, gyümölcsök fogyasztása után azonnal, eltávolíthatja a fogzománc meglágyult felszíni rétegét, ami kicsi idő után másként visszakeményedne. Ettől kopik, idővel elkopik a fog.

2014. okt. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!