Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam, csak a gyökér...

Letört a fogam, csak a gyökér maradt bent, hogy húzza ki a fogorvos?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 14:53
 1/6 nagylzs ***** válasza:

Egyszer velem is megesett. Megpróbálták kihúzni csőrös fogóval (a gyökérből kiállt egy kis darab). Kínszenvedés volt. Szerintem csak azért nem vittek el szájsebészetre mert nagyon égő lett volna nekik. Úgy sikerült széttörniük a fogamat, hogy gyökérkezelésnek indult a dolog. De elrontották, és letört a fogam teteje.


Egyébként a szájsebész ki tudja venni, de az komolyabb beavatkozás. És a szájsebész nem fogorvos. Viszont ha elmégy egy fogorvoshoz akkor az tud beutalót írni, elvileg. Bár ha magánorvoshoz mégy akkor nem biztos hogy közvetlenül el tudja intézni.

2012. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mara Acoma ***** válasza:
Szia! Nekem gyökérkezelve volt és csonkig letört. Simán kikapta a doki gyökérfogóval:) Szerintem nézesd meg, de csak akkor engedd piszkálni, ha garantálja hogy sima ügy. Ránézésre ugy is fogja látni, hogy hozzá tud e nyúlni, ha vészes akkor magától át fog irányítani a szájsebészetre. Addig intézd, amíg nincs gyulladásban!!!
2012. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyökérfogóval kihúzzák.
2012. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon félek, hogy le fog szidni, csomó rossz fogam van. :((((

De egész nap tömtem magamba a fájdalomcsillapítót, úgy elkezdett fájni az, ami reggel tört le. Muszáj lesz szerdán elmennem, mert a falnak megyek így. :'(((

2012. okt. 22. 23:15
 5/6 anonim válasza:
34%
hova akarsz menni te szerencsétlen? Hát Nemzeti Ünnep van :-D
2012. okt. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerdán?? És minek az ünnepe??
2012. okt. 23. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!