Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az gáz ha a fogorvos gyökérkez...

Az gáz ha a fogorvos gyökérkezelés után ismét kezeli a fogamat, és érzéstelenítő nélkül csinálja az újabb kezeléseket?

Figyelt kérdés
mert nekem fájt mikor kiszedte az ideiglenes tömést és kezelte a fogamat, tűvel nyomkodta, és nagyon fájt, gennyezett még

2011. dec. 25. 20:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és dalacin c t írhat fel nekem házi doki úgy h megkérem rá? mer a flector fájdalomcsillapító, gyorsan kiviszi, de mégiscsak diklofenak van benne, és nem gyógyítja meg a gyulladást végleg, csak érzésteleníti ideiglenesen
2011. dec. 25. 20:11
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kérj injekciót a 3. kezelésen. Ez alapvető. Engem is próbált meggyőzni, de erősebb voltam :)
2011. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérkezelés után elvileg már nem kellene, hogy nagyon fájjon.
2011. dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a gyökércsatorna van begyulladva azért fáj nagyon

elvileg

nem tudom mért nem ad injekciót, lehet így akarja megnézni hogy gyógyul e már, hogy rendesen ki lett e kezelve

2011. dec. 27. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy ilyenkor ne kapj érzéstelenítőt, mert nem fogja tudni, hogy az ideget maradéktalanul sikerült-e eltávolítani, valamint a gyulladást sem fogod érzékelni, csak miután betömte. Nagyon kellemetlen, de az még inkább, ha betömött fogat újra meg kell nyitni.
2012. jan. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

most nem nyitja, mert ideiglenes tömés van benn, de hogy ne menjen bele kaja, és a gyógyszer se távozzon, kell be tömés, viszont múlt héten nem fájt, most meg igen, lehet azóta megtelt megint gennyel és azért fáj?

de ha ennyire érzem, akkor biztos van benn ideg, mért nem szedi ki rendesen? azt nem gyógyszerezni kéne hanem kiszedni nem? már kétszer csinálta úgy hogy éreztem, de csak kezelte, szal nem igaz h nem veszi észre h nincs rendesen kicsavarva belőle az ideg, csak az egyik gyökércsatornánál nincs

2012. jan. 5. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az ideget érzed. Az lehet gyulladás is, sőt, valószínűleg azt érzed. Tehát most ideiglenesen van betömve, jársz vele kezelésre, ahol kapsz gyulladáscsökkentőt is, és kitisztítják a fogad. Amikor elmúlik teljesen a fájdalom, akkor biztos lehet benne, hogy a gyulladás is elmúlt és az ideg is teljesen el van távolítva.
2012. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de alig ér hozzá, és csak a töméshez már akkor nagyon fáj, jobban mint előtte a fogam, annyira nem lehet gyulladt ha az inyjekció szokott használni 5 perc alatt, azt se éreztem akkor hogy az ideget megfogja
2012. jan. 6. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérkezelés előtt kapsz egy lórúgásnyi érzéstelenítőt, persze, hogy 5 perc múlva nem fáj semmi.

Hidd el, a gyökérkezelés már csak ilyen. Senki nem boldog tőle, de ki kell bírni.

2012. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én mniden gyökérkezeléskor kaptam azelőtt érzéstelenítőt, és sose fájt utána a fogam, mert rendesen kiöklték az ideget, most viszont érzéstelenítő nélkül kezeli, és mégse gyógyul meg sosem, tuti benne van az ideg, épp hogy hozzáér a töméshez vagy ráharapok és már fáj, magától sose
2012. jan. 8. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!