Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 napon belül 2 fogam tört...

2 napon belül 2 fogam tört le! Mit fog így csinálni a fogorvos, egyszerre húzza ki mindkettőt?

Figyelt kérdés

Tegnap letört a jobb oldalon egy fogam, ott csak a gyökér maradt, fáj is, fájdalomcsillapítót szedek tegnap óta. Ma reggel ettem a másik oldalon (ahol egyébként nem szoktam), erre letört ott is az egyik fogam! :((((((

Ez így alá is tört egy picit!

Mi lesz velem, fogatlan leszek? :'(((

Reggel óta bőgök. :( Mit fog szólni a fogorvos, le fog szidni? :(( Úgy szégyellem, van sok rossz fogam, de nem mertem orvoshoz menni. :(


2012. okt. 23. 10:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint íny alá. :(
2012. okt. 23. 10:41
 2/7 anonim ***** válasza:

hát akkor most megtanulod, hogy félévente fogorvosi ellenőrzés


amúgy talán tud rá rakni valami koronát ... ha meg nem, akkor a szájsebészeten megoldják

2012. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha még fiatal is vagy, az gáz! Nagyon fontos, hogy az ember a száját is rendbe tartsa! Szünetjeles száj igen visszataszító! Nem tudom miért kell a fogorvostól félni! ad injekciót, és nem érzel semmit. Én inkább elmegyek, mint gusztustalanul nézzek ki. Önbecsülésemen esne csorbát. Nem beszélve, hogy rossz fogak miatt kellemetlen a száj lehelete. Vagy nálatok ez elfogadott?
2012. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a gyökér, akkor be tudja csapolni. Nekem is van olyan fogam!
2012. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem a fájdalomtól félek, hanem egyszer tökre megalázott iskolafogászaton a fogorvos. A fél osztály hallotta... jó, tényleg rosszak voltak már akkor is a fogaim, de nem tehetek róla, a szüleim nem vittek orvoshoz, én még csak 10 éves voltam. És máshogy is meg lehetett volna mondani, nem a fél osztály előtt alázni.

Azóta ellógtam minden ellenőrzést, így 7 éve nem látott fogorvos. Szerintem nem lehet megmenteni, mert fekete... :(

2012. okt. 23. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Te szegényke...:( Hát ahol csak a gyökér maradt azt gondolom kiszedi onnan, és kaphatsz egy pót fogat. A másikat meg csak töméssel pótolja, ha lehet. Amikor nekem letört csak töméssel korrigált rajta. Azóta semmi baja. A tömés egyáltalán nem fáj, a húzás... szerintem egy jó doki keze alatt az sem vészes!

Csináltasd meg az összes fogad! Mert ha így haladsz pár év múlva tényleg bébi papit kell majd majszolgatnod... Bátorság!:)

2012. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. Régen én is pont emiatt kerültem az iskolafogorvost. Pár éve nekem is volt 2 nagyon letört fogam, azt egy magánorvos ki is húzta. Most eldöntöttem hogy teljesen rendbe tetetem a fogaimat. Sztk-s orvos két fogamat kihúzná, de inkább elmegyek magánhoz hátha megtudja menteni. Ha tudsz és van pénzed menj te is magánhoz, hátha meglehet azokat is menteni.


Nem fog leszidni nyugi, engem sem szidott le. Mindenképpen menj el, később csak rosszabb lesz! Sok sikert!

2012. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!