Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Halálosan rettegek a fogorvost...

Halálosan rettegek a fogorvostól, de szeretném megcsináltatni a fogaimat, mielőtt mégjobban elromlanak. Reális a félelmem?

Figyelt kérdés

Nyáron arcon harapott egy kutya, és 2 hétig mindennap a szájsebészetre jártam, draint raktak az arcomban, meg szúrták injekcióval, stb. és rettentő fájdalmas volt, azóta rettegek a fogorvostól és minden ilyesmitől. Van 4 lyukas fogam és 1et húzni kell, szeretném megcsináltatni, mielőtt a többi is tönkremegy, de rettenetesen félek, hogy pl. megfulladok vagy valami. Szerintetek reális a félelmem?


Ja és ha tömni kell akkor csak betömik vagy ki is kell fúrni?



2012. okt. 27. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. Érdeklődj ott helyben ismerősöktől, h melyik a legjobb doki.

Fogtömés úgy működik, hogy kapsz egy injekciót, ami vagy elzsibbaszt vagy nem, attól függően, h milyet kapsz, aztán kiültetnek kb fél órára, h hasson a szuri. Aztán elkezdi fúrni a lukas fogat, ki kell tisztítani a szuvasodást nincs mese, ebből csak annyit érzel, h hideg. Legalábbis én ezt mindig érzem. Ha esetleg fáj akkor a kezed felemelésével jelzed és kapsz még egyet, majd újból kiülsz. Na most szépen kitisztítja a fogadat aztán meg betömi. Én is rettegve megyek be, pedig már vagy 8 tömésen túl vagyok és egy húzáson.

A húzás egyszerűbben zajlik. Megkapod a 2 szurit, kiülsz, visszamész és a doki meg lassan elkezdi húzni ebből tompa nyomást szoktak érezni bár én már nem emlékszem, h éreztem-e valamit is, de fájdalmat semmiképp. Annak a helye fáj 1-2 napig.

Menj el nehogy úgy járj, mint én, h karácsonykor ledobtam 3 kilót, mert úgy fájt, h enni se tudtam és sehol még a kórházban sem láttak el nagyon dühítő volt, és irtó szar karácsonyom is. Menj el nyugodtan! Nem esz meg!

2012. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vinviri válasza:
Mivel rossz tapasztalataid voltak a fogorvossal szerintem azért érthető egy kis félelem. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem még nem igen fordult olyan elő, hogy ha tömött a fogorvosom akkor ne fúrt volna. Szóval számíts rá. De sok sikert és kitartást!
2012. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Még gyűjtök egy kis bátorságot ^^
2012. okt. 27. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Lassan több, mint egy éve rendszeresen (hetente!) járok fogorvoshoz, ami rendszeres fájdalommal jár... Elég nagy gond van az egyik fogammal, operáltak is már miatta, azelőtt is és még most is fogszabályzóm van.. Annyit kinoztak már, hogy nehéz lenne megszámolni és mindig érzéstelenítő nélkül (kikvéve az operációt)!:) De nem bántam egyáltalán, mert utálom az érzéstelenítőt, elzsibbad miatta az egész szám és a nyelőcső is(nagyon kellemetlen) nameg tudtam, hogy nem halok bele.. Sőt, annak ellenére, hogy néha félek a fájdalomtól minden alkalmat alig várok, mert tudom, hogy a javamat szolgálja!

Próbálj erre gondolni te is, és menj el :) Ne hanyagold el semmiképp a fogaidat! Sok szerencsét!!

2012. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fejezd be a hisztit,én idén 10-szer(!)jártam tömésen/újratömésen(3 sztk,7 magán) és itt vagyok,semmi kár nem esett az érzékeny lelkivilágomban:D Volt aki kíméletesebb volt,volt akinél kicsit sziszegtem,de érzéstelenítéssel abszolút nem nagy szám egy fogtömés.
2012. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rohadtul nem hisztiztem, de mindegy
2012. okt. 27. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Indokolatlan a félelmed. Én iszonyatosan féltem régen a fogorvostól. De aztán azóta túlestem már 2 gyökérkezelésen, meg egy szájsebészeti gyökércsúcs amputáción is. Ott felvágta a doki az ínyemet és felülről fúrta le csontfúróval a hibás gyökeret. És közben semmit se éreztem. A legkellemetlenebb az volt az egészben, hogy mivel kaptam vagy 5 injekciót, teljesen kába voltam közben meg halálosan kimerült. Szóval nekem már újat nem nagyon tud mutatni a fogorvostudomány:DD
2012. nov. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!