Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a legjobb a foggyulladas...

Mi a legjobb a foggyulladas ellen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, ha már kialakult akkor a fogorvos és minél előbb.

Mindenképp, mert a gyulladás tovább tud terjedni és a baktériumok szóródhatnak a szervezetbe.Könnyen eljut az agyba, szívbelhártyára.

Amíg eljutsz a dokihoz: Cataflam tabletta, Corsodyl szájöblítő. Valószínűleg ő ír fel antibiotikumot / Dalacin kapszulát/ , hogy megfogja a gyulladást és kezeli a fogat.

2012. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
csak 8nap mulva tudok menni fogorvoshoz
2012. okt. 28. 21:54
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Másrészt pedig, ha nem lesz hamar rendebe hozva, akkor elhal a fog. Ez azzal jár, hogy megszűnik a fájdalom (mivel az ideg is el fog halni), viszont innentől menthetetlen lesz a fog és csak gyökérkezelni lehet majd. Másrészt, továbbra is gyulladásos gócként fog funkcionálni, aminek az #1-es leírta a potenciális veszélyeit.


Szóval, csak a fogorvos tud segíteni.

2012. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
71%
Nekem a cserszömörcés szájvíz jött be, először töményen és akkor azt érzed, hogy szétmarja a szád, de nekem használt, remélem Neked is fog segíteni!
2012. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

nem kell azonnal fogorvoshoz rohanni! a fogorvos ahhoz ért h elpusztítsa az élőt és műanyaggal pótolja hiányát!


pálinkával öblögetsz, fokhagymát harapsz rá, rengeteg macskagyökér, citromfü, orbáncfű tea, amivel szintén öblögetheted a szádat.


viszont a fájdalom legfőbb okát kell megtalálnod. ez lehet fokozott stressz, gerincproblémák (helytelen testtartás, csomósodás a gerinc mentén, amire a megoldás egy kiadós masszázs, csontkovácsolás), lehet a rossz cipő, vagy valamilyen sérülés a lábon, ennek kiderítése érdekében:

[link]

stb.. kis utánajárással lehetsz a magad orvosa.


hajrá!

2012. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Diarmand ***** válasza:
49%

Aposztrófnak köszönjük a fikás tüsszentést érő reklámot és udvariasan megkérjük, hogy legközelebb a Kossuth-téren hangoztassa a baromságait.


Köszönjük!

2012. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
80%
Nagyon hatásos a szegfüszeg kivonat is .Gyulladás és fájdalomcsillapító.
2012. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is épp" most van: Meg-Colour-ral lámpázom, üreges testgyertyázom, s nyomogatom a Kuatsu fogfájás ellen pontjait. Vm. 2 citrom naponta.
2012. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a szegfőszeg-kivonat jött be tökéletesen. Ezt otthon is elő lehet állitani, egyszerűbb megbizható drogériában beszerezni (NEM préseléssel, hanem vizes lepárlással készül, kb. úgy, mint a rózsaolaj)
2012. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
81%

Hú, sajnos akkor már gond van :( kitartás! Én algopirint és aspirint szedtem rá.

Őszintén megvallva annyira rossz fogorvosokkal hozott össze a sors, hogy gyakorlatilag 6-7 évig nem voltam. Öblögettem pálinkával, de nálam az csak nagyon rövid ideig hatott. Most így várandósan csak rubophen jöhet szóba, ami szintén jó (persze a paracetamol miatt izzadhatsz, mint egy ló :D) A rubophent azért is ajánlom, mert ha a gyulladás huzat miatt van (nálam nagyon gyakori) akkor ez az egyik legjobb fertőtlenítő.

Kamilla teával is öblögethetsz (igazi kamillavirágzat forrázva), nyugtat is :) a macskagyökér is hatásos, de azzal rettenetesen óvatosan, mert nem csak nyugtat!!!

De ami a legfontosabb!!!!

Minimum reggel és este egy alapos fogmosás; esténként fogselyem (alidiban 2x50m 500 körül van) és szájöblítő! :)

2012. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!