Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fluorid hasznos vagy káros?

A fluorid hasznos vagy káros?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A fluorid az nem egy elem, hanem egy vegyület egyik összetevője.

Az arzén-fluorid káros.

A nátrium-fluorid nem káros.

A butaság-fluorid halálos.

2012. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kis mennyiségben szüksége van rá a szervezetünknek (pl. a fogak ellenállóbbak lesznek tőle), nagy mennyiségben mérgező.
2012. okt. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően nagyon is hasznos és szükséges a fogaknak, de nagyon oda kell figyelni a mennyiségre. A szakemberek sem tudják, hogy pontosan mennyi fluoridra van szükségünk, csak találgatni és vitatkozni tudnak. Annyi biztos, hogy a tejfogaknak jóval kevesebb is elég, mint a maradóknak.

Nem tudom ki emlékszik rá, de amikor én gyerek voltam (10 éve) bevezették a gyerekfogászatokon a fluoridos ecsetelést és minden gyereknek agyba-főbe adták a zymafluort, hogy attól majd nem fog kialakulni a szuvasodás (a tejfogak pillanatok alatt képesek teljesen elszuvasodni, ezért nem szabad a gyereknek cukros, szénsavas italt adni). Ezután lyukas foga senkinek sem lett, de az esetek majdnem 100%-ában fluorosist diagnosztikáltak (köztük az én fogaimon is), röviden a magyar egészségügy melléfogott, de legalább rájöttünk, hogy bár szükséges a fluor, jobb ha nem adagoljuk túl.

2012. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért tettem fel a kérdést, mert erről a témáról nagyon megoszlanak a vélemények, nem vagyok olyan, aki a világméretű összeesküvésekben hisz, de azért sok a megválaszolásra váró kérdés. Például: Valóban az alumínium gyártás melléktermékét rakják a fogkrémünkbe (fluoridra gondolok)? És miért írják a fogkrémtubus hátoldalára, hogy ügyeljünk a mennyiségre?
2012. okt. 30. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!