Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másfél hónapja betömték a...

Másfél hónapja betömték a fogamat és egy jó pár napja a tömésem nagyon érzékeny, lüktet és fáj, ilyenkor mit fog csinálni a fogammal?

Figyelt kérdés
Valakinek volt már ilyennel problémája?

2012. okt. 29. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, rosszul tömték be, nem fúrták ki az össze szuvas részt, és alászuvasodott. Ki kell szedni, újratömni. De ezúttal egy másik orvosnál!

Sietni kell, mert ha az idegeket eléri a szuvasodás, akkor gyökérkezelni kell! Ezt nehogy megvárd!

2012. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és nem fáj a fúrás vagy a tömés mert ennyire érzékeny most is? nagyon félek :(
2012. okt. 29. 17:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyanolyan lesz mint az, ahogy eddig betömték. Én szoktam kérni injekciót, úgy nem olyan vészes.
2012. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a gyökérkezelés...na az fáj :) úgyhogy sipirc fogorvoshoz, most még elég lehet az újratömés.
2012. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Diarmand ***** válasza:

Le kellene szokni a baromságok terjesztéséről, hogy a gyökérkezelés fáj meg hasonlók, mert az emberek fele ilyen tévhitek miatt nem megy el a fogászatra!


A gyökérkezelés csak abban az esetben fáj (tehát nem mindig!) ha valamelyik csatorna be van gyulladva. Ekkor valóban fáj, de én mégis kibírtam és mégsem mondom, hogy annyirafájbesz@rsz. Legyen már tűrőképességünk vagy mindenki puncit növeszt ha fogorvoshoz megy?



Ha a tömés túl mély volt, akkor előfordulhat, hogy begyulladt a fog, ilyen esetekben már csak a gyökérkezelés segíthet. Tapasztalat.

2012. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem fájt :S
2012. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de am tényleg gyulladt volt.
2012. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem kettő is volt az utóbbi 1 évben,az első fájt,mert már rohadt gyulladt volt,a másodiknál még nem is fájt igazán a fog,csak a panoráma rtg mutatta ki a gyulladást,annál minimális kellemetlenséggel megúsztam.
2012. okt. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha jó orvos csinálja és nem nagyon gyulladt, nem fáj a gyökérkezelés. Nekem már 2 fogamat is gyökérkezelték, iszonyatosan rettegtem, mert nekem is mindenféle rémhírt mondtak. Ha nem iszonyatosan gyulladt, nem szabad fájnia. Ha azt látja az orvos, hogy nagyon komolyan gyulladt, akkor előtte gyógyszert ad és visszarendel, úgy nem fog nekiállni. Nekem is volt ilyen problémám amúgy. Ezért fáj a fogad, mert mély a tömés, közel van az idegkamrához és irritálja azt. Sajnos mély tömésnél mindig benne van a pakliban, hogy bedurran a fog belseje. Szépen menj vissza a dokihoz, gyökérkezeli majd. Nem sokkal másabb mint egy sima tömés, csak hosszabb ideig tart. Nekem tényleg csak az fájt egy KICSIT egy pillanatra, mikor kikotorta az ideget a fogamból. Utána semmit nem éreztem, csak matatást, meg reszelést, baromira unalmas volt:D
2012. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es megmondod a dokid nevét és helyét? Ha magán, akkor a tarifáját is, köszi!
2012. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!