Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny a fogam, de nem...

Érzékeny a fogam, de nem lyukas. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy ha hideget eszek/iszok akkor az egyik fogamba belenyilal a fájdalom. Voltam fogorvosnál, azt mondta hogy nincs semmi gond vele nem lyukas és teljesen ép. Valamit tudnátok tanácsolni, hogy ilyenkor mit lehetne tenni? Vagy ez egy idő után elmúlik? Köszönöm
2012. júl. 19. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy felmaródott, felpuhult a fogzománcod. Először sürgősen is keress egy másik fogorvost, utána vegyél olyan fogkrémet, ami megvédi az eróziótól (Pl. Sensodyne Pronamel), és kerüld a savas ételeket-italokat. (Kóla, sűrű gyümölcslék, stb.)


De az első egy normális fogorvos legyen, mert én is csak tippeket írtam, így nem lehet megmondani, mi a gond.

2012. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A sensodyne nekem nagyon bevált. Drága, de tényleg használ... Arra figyelj, hogy közvetlenül étkezés után sose moss fogat, mert az ételek nagy része savas és az felpuhítja a zománcot, amit a fogkefe károsíthat. Úgyhogy jó fél órát várj vele.
2012. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktál hányni, esetleg nem mar a nyelőcsöved néha? (Az is erős sav.)
2012. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
sensodyne vagy elmex és nem lesz gondod többet
2012. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én Sensodyne-t használtam, de aztán a fogorvosom egy magánjellegű beszélgetés során lebeszélt róla, azt mondta, elhal tőle a fog.
2012. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10:19, javasolt helyette egy másik fogkrémet?
2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pár hete én is sensodyne vel mosok fogat. A fogorvos is ezt javasolta.
2012. júl. 19. 10:35
 8/18 A kérdező kommentje:

Hányni sem szoktam.:)

Első hozzászóló megkérdezhetem hogy a másik fogorvos mit tudna vele kezdeni? Mert akihez járok ő alaposan megnézte és azt mondta hogy nincs gond vele.

Egyébként ha sensodyne vel mosok fogat attól elmúlik, vagy feltétlenül menjek el másik fogorvoshoz?

2012. júl. 19. 10:38
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha érzékeny a fogad, akkor nem lehet minden rendben vele, ez azt hiszem evidens. Egy egészséges fog (+íny) nem lehet ennyire érzékeny. Ha a fogorvos nem ismeri az okát, és még tippje sincs, akkor valamit nem jól csinál.

A fogkrém az enyhe felmaródás okozta kárt enyhítheti, és megelőzi a további problémát. De mivel láttatlanban nem akarok felelőtlen tanácsokat adni, mindenképpen menj el egy másik fogorvoshoz.

2012. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönön a segítséget
2012. júl. 19. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!