Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bedagadt arcra milyen házi...

Bedagadt arcra milyen házi gyógymódok vannak?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel elkezdett fájni az egyik fogam, estére kezdett dagadni is az alsó állkapcsomnál. Ma úgy keltem, hogy elég szépen be van dagadva az arcom bal oldala. Holnap tudok csak fogorvoshoz menni. Addig mi a teendő?
2012. okt. 30. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Addig borogasd és szedjél valamilyen gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítót be.
2012. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Borogasd, Corsodylos vagy Cserszömörcés száj öblögetés és ha van Cataflam tablettád otthon vegyél be.
2012. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Diarmand ***** válasza:

Ne vegyél be semmit!


Ha _nagyon_ be van dagadva, akkor már nem fog jobban. Ez esetben már megszűnt a fájdalom is. Ha még fáj - kétlem - akkor fölöslegesek a fájdalomcsillapítók és a gyulladáscsökkentők, mert egyik sem fog hatni még ha marékszám eszed akkor sem.


A fogad gennyes, a gennytől dagadt meg az arcod. Ennek lelohasztására házi gyógymód nincs, a fogat meg kell nyitni és kapni fogsz dalacin c-t (antibiotikum).

2012. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már egyáltalán nem fáj. Reggel feszített, sajgott, de most már csak a dagadás van meg.
2012. okt. 30. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Holnapig, míg orvoshoz nem mész, azért csak borogasd, hogy kicsit csökkenjen a gyulladás.
2012. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél ki a hűtőből vmi fagyasztott dolgot ( a legjobb a borsó, az fel tudja venni az arcod formáját), tekerd bele egy ruhába és úgy szorítsd az arcodra.
2012. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Diarmand ***** válasza:
Sejtettem hogy már nem fáj, én is így voltam vele. Jegeld ha gondolod, de igazából fölösleges vele bármit csinálni mert fájni nem fáj, a dagadás pedig lelohadni csak az antibiotikumtól fog.
2012. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Borogasd és egyél vmien fájdalomcsillapítót.
2012. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!