Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem fáj a foghúzás?

Miért nem fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés
Most csináltatom a fogaim. mert volt egy balesetem és 2 fogam kitört! híddal csinálják meg ezért ki kell egészséges fogam is húzni mert görbék. az a gond hogy nem fájnak :/ amikor az ínyembe adja az injekciót azt nem is érzem csak ha a szájpadlásomba akkor érzek valamit! a foghúzás meg egyáltalán nem fáj! a fogorvos a húzás után mindig kérdezi hogy nem fájt ? én meg mondom hogy nem.. ő meg hogy az hogy lehet.. :/ kicsit aggaszt hogy ennyire nem érzek semmit .... .
2012. nov. 5. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Volt olyan foghúzásom ahol én sem nagyon éreztem semmit! Magándokihoz jársz? Én amikor nem fájt ott voltam. De volt már olyan foghúzásom is ami viszont fájt!
2012. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért nem fáj, mert egy normális fogorvoshoz kerültél.
2012. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire fáj egy fogeltávolítás, az sok mindentől függ:

a beteg fájdalomküszöbe (mindenki ugyan úgy érzi, de van aki érzékenyebben reagál)

az orvos kézügyessége, tapasztalata (szükséges-e szájsebész)

a fog helyzete (pl. hozzánőtt-e az állcsonthoz, a gyökereinek az elhelyezkedése, a fog körüli gyulladás mértéke...)

érzéstelenítés sikeressége

2012. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hát nekem 2 fogamat huztak ki ami nekem sem fájt hálistennek , de még mindig parázok mert még 2 fogam kell kihúzzanak :S
2012. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem magán dokihoz járok. de nekem az sem fájt mikor letört a két fogam fele :/ és hónapokig úgy voltam mert ugye meg kellett várni amíg az arcom teljesen begyógyuljon .. csak azért merült fel bennem ez a fájdalom kérdés mert a fogorvosom olyan hihetetlenül néz rám hogy nem fáj nekem
2012. nov. 5. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csodálkoznék, hiszen a fogban idegek vannak, nekem egy kisebb ütés is nagyon fáj, nemhogy ha letörik a fele... durva.. én megnézetném azért hogy mennyire épek az idegek.
2012. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!