Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt fogorvos? Szakmai...

Van itt fogorvos? Szakmai kérdésem van.

Figyelt kérdés
Létezik olyan valóban,hogy egy fogat hatszor kell gyökérkezelni???Ez nem egyedi eset,hanem az ominózus fogorvos azt állítja,ez a normális minden esetben. Nem hiszem el!!!
2012. nov. 13. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átbaxás gyanus.
2012. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak lassan ölik ki az ideget(Van gyors modszer is, csak tilos.) és mindig ki kell nyitni, tisztitani, hogy a késöbbiekben ne legyen problémád vele. (Probálj meg hinni a szakembernek! Nem tudom te mihez értesz, de gondolom te sem akarod becsapni az embertársaidat. Miért tételezed fel a fogorvosodrol?)
2012. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második válaszadónak:Én senkit nem szoktam becsapni.Azért tételezem fel a fogorvosról,mert maszek,és ilyen a világ. Azért tettem fel itt a kérdést,hogy utánajárjak,mert még nem hallottam ilyet és nekem sose gyökérkezelték a fogam,most sem fogják. Te fogorvos vagy?Akkor kérdeznék még.
2012. nov. 13. 18:10
 4/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 13. 18:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Na,most utána néztem neten,mert kíváncsi lettem.3 különböző oldalon is ugyanezeket írták.Szó sincs hatszori kezelésről egyikben sem. Akkor hogy is van ez???

A gyökérkezelés menete:


Egy helyi érzéstelenítés (injekció) után eltávolítjuk a szuvasodást, vagy a tömést a fogból, és behatolunk a fogbélkamrába.


A gyökércsatornákat megkeressük, eltávolítjuk az elhalt, gyulladt fogbelet, és lehetőséget biztosítunk a gyökércsúcs körül felhalmozódott genny és baktériumok távozására.


Röntgen vagy más bemérő műszer segítségével meghatározzuk a gyökércsatorna hosszát és a gyökércsatornákat speciális gyökértűkkel feltágítjuk (hagyományos kézi, modernebb gépi tágítást egyaránt végzek) a már meghatározott hossznak megfelelően.


A tiszta, nagyrészt baktériummentes csatornákat a csatorna teljes hosszát ideiglenes gyökértöméssel zárjuk le, erre ideiglenes tömést teszünk.


Egyéntől is függő, bizonyos idő elteltével (1-4 hét) az ideiglenes gyökértömés eltávolítása után a bemért hossznak megfelelően végleges gyökértöméssel töltjük ki a gyökércsatornákat.


A gyökértömés után egy helyi gyulladás is kialakulhat, ami enyhe panaszokkal járhat, de ez pár nap alatt lezajlik. A gyökértömött fogat a megmaradt foganyag figyelembevételével betömjük, vagy egy koronát készítünk rá. A felépített rész erősítéséhez felhasználhatjuk az előzőleg gyökértömött fog egyes csatornáit is, amibe gyári (általános) vagy öntött (egyéni) gyökércsapot helyezünk.

2012. nov. 13. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 alkalom kellett a gyökérkezelésre. laikusként is sokallom a 6-ot, kivéve ha annyira problémás lenne fog, nem tudom... És legalább mind a 6szor pénzt kért? Inkább keress másik fogorvost.
2012. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen,minden alkalom 1000 forint,ami nem is olyan észveszejtő tulajdonképpen,csak az volt fura,hogy előre honnan tudja,hogy 6 alkalomról lesz szó.Még nem volt kezelés,előre mondott 6 alkalmat és az 1000 forintos alkalmankénti árat a fogorvos. Ez nem maszek fogorvos egyébként és itt más kérdéseknél láttam,hogy máshol 8ezret is elkérnek alkalmanként egy kezelésért. Hát,ez egy kis falu,nem lehet válogatni. Köszi a választ! :)
2012. nov. 13. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legutóbbi sikeres gyökérkezelésem 4 alkalomból állt:trepanálás+idegölő befecskendezése,2 átöblítés és tisztítás,majd a végleges gyökértömés és fedőtömés,(ez a fog még nem is fájt nagyon,csak kicsit feszülős volt).Ha már gázosabb a fog,akkor elképzelhető,hogy többször kell tisztítani,míg elmúlik a gyulladás,tehát egyénfüggő.
2012. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és nekem az átöblítéseknél 2000 volt az ideiglenes tömés,maga a kezelés bennevolt az alapdíjban.
2012. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem simán volt 6 gyökérkezelés az elgócosodott fogamnál. De ez NEM a normális eset, tényleg átba-szás gyanús. Ráadásul nekem ezért nem is kellett külön fizetni...
2012. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!