Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Járt már valaki úgy, hogy az...

Járt már valaki úgy, hogy az sztk-s fogorvos kihúzta volna a fogad, de egy magánorvos mégis megmentette?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál és azt mondta húzni kell egy fogam. Le van törve belőle egy egyáltalán nem nagy darab. Fáj is, belül biztos nagy lyuk van rajta! Tényleg ki kell húzni, vagy van esélyem hogy megmentik? Valami ínyplasztikáról beszélt. Arról tud valaki valamit?
2012. nov. 15. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Jártunk már így hárman is a családban, de magán fogorvos kikezelte mindegyikünknek gyökérkezeléssel, a letört fogat pedig felépítette, nem olcsó, de megéri, mert megmarad a fog.

Ínyplasztikáról olvashatsz a neten, nekem még nem volt.

2012. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már hasonló, azóta nem is járok csak magán dokihoz. Ajánlani tudom, hogy olyat válassz, aki szájsebész is mellette, mert ők igazán értenek hozzá.
2012. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem olcsó, de még mindig olcsóbb mintha pótoltatnám! Remélem nekem is megtudják majd menteni. Tényleg csak egy kis darab hiányzik belőle, meg is lepődtem hogy húzni akarja!
2012. nov. 15. 15:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Most már én is magánhoz fogok járni, mert közölte ez az orvos, hogy tömésen kívül nem csinál velem semmit. Kétszer is annyira kiakadt az állkapcsom hogy csak orvos tudta visszarakni. Ő nem vállalja mert ő nem biztos hogy visszatudná rakni! :)
2012. nov. 15. 16:04
 5/10 anonim válasza:
Nekem a magán doki nagyon rendes volt, tényleg megmentette a fogamat, de csak 3 évre sikerült. Utána mégis csak húzni kellet. Volt íny plasztika is. Tudni kell azonban, hogy én csontszövet gyulladással kínlódtam sok évig. Így is örülök a + 3 évnek.Persze most jöhet a pótlás.
2012. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én voltam így, első fogamnak két kis sarka letört, sztk-s ki akarta húzni pedig nekem nem fájt.

elmentem magándokihoz, akkor 5000-ért tett rá pótlást.

10 éve volt azóta is megvan a fogam és nem lett szürke, nem rohadt ki semmi

viszont ha fáj a fogad akkor lehet hogy a tiédet gyökérkezelni kell

2012. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még kérdéses, hogy sikerül - e megmenteni. Tegnap voltam dokinál és gyökérkezelte! Nagyon mélyen volt a szuvasodás és az ínyemmel is csinált valamit! Két hét múlva kell visszamenni, akkor kiderül!
2012. nov. 17. 07:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 17. 08:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyen p*cs a körzetim,hogy ne gyökérkezeljen,ha szükséges,csak a bölcsességfogak tömködését nem vállalta el,azt magándokinál kelett csináltatnom,hogy ne kelljen kihúzni.
2012. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát most már én sem oda fogok járni! Szerintem a magánfogorvoshoz fogok járni, ég és föld a két doki!
2012. nov. 22. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!