Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elvetemült dolog lenne ilyet...

Elvetemült dolog lenne ilyet tennem? Megcsinálnák vajon? Csináltatott már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és nagyon bonyolult lenne számomra a fogszabályozás. Az első négy fogam nagyobb lett a kelleténél, így a jobb és bal felső 2-es és 3-as fogak összetorlódtak, de nagyon. A többi fogam teljesen szabályos, viszont ezek furcsán is koptak le, hegyesek és hát nagyon nem szépek. Elvileg előről húznának nekem fogat a szabályozhatósághoz, de nem akarok 1-2 évig fogatlan lenni. Arra gondoltam, hogy a problémás fogakat kihúzatnám és pótoltatnám. Meg lehet vajon így csinálni, hogy szabályos legyen a fogazatom? Szerintetek megérné?
2009. aug. 16. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hááát... szerintem nem lehetetlen, hogy kihúzatod, aztán pedig pótoltatod.

De erről inkább fogorvossal konzultálj, én nem nagyon értek ehhez:)

2009. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csináltatni, szépek is lesznek a fogaid, de nem olcsó dolog, bár szerintem megérné. Ha elmész egy fogorvoshoz (ilyet szerintem csak magánban lehet és csak ott szabad) gyorsabban kaphatsz érdemi tanácsokat, mint itt, mert ezt csak akkor lehet megmondani, ha látja hogy milyen állapotban vannak és milyen erősek a fogaid, az ínyed vagy az is lehet, hogy neki más ötletei is lennének.
2009. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A tesóm -aki nő- 33 éves. Most állt neki hasonló probléma miatt mint a tied csak az alsó fogsoron. Én azt mondom neked, hogy ne késlekedj! Hajrá! Nem leszel fogatlan 1-2 évig. A tesómnak kihúzták a fogát és a szabályozóval összehúzatják. Nem tesznek neki oda pótlást. 3 hónapja kezdte, azóta már összehúzódott a lyuk helye és nem vennéd soha észre hogy ott kevesebb van egy foggal. Csodaszép lett és mindössze 3 hónap! Hihetetlen nem? Én is csak lestem!!!

Persze nem volt olcsó mert ebben a korban már nincs a fogszabályzóra támogatás de akkor is megéri. Tényleg szupi lett.

2009. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, csináltathatsz hidat is és implantátumot is. (Én az implantátumot választanám)

Beszéld meg fogorvossal (ezt TB nem fizeti úgyis magánrendelésre kell menned)

2009. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Én is mindenképp magánra gondoltam, talán 200k-ból kijönne az egész. Végülis 4 fogpótlás kéne összesen.

Az a baj, hogy nekem előről húznának fogat és nagyon ki vannak csavarodva a szabálytalanok, ezért gondoltam, hogy nagyon sokáig lenne rész a fogaim között. Így is úgyis elvesztenék pár fogat, és így is úgyis sokba kerülne. Inkább az azonnali megoldást választanám. Elvileg ha kiszedik, akkor egyből adnak ideiglenes pótlást, utána meg belültetnék rendesen. Még annyit hadd kérdezzek, ha pótolják, az kb mennyi ideig bírja? Mármint mennyi idő után kell cserélni a pótlást?

2009. aug. 16. 12:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú szerintem ilyet ne csinálj.


Ha jól értetem, fogszabályzás helyett húznád ki a fogakat, és tetetnél be műfogat. Van elég hely a jobb és bal 3asaid kozott 4db fogra? Mert ha a szemfogaid között csak 2 metszőfog lesz, az nem túl szép.

Én egyébként sem áldoznék be egészséges fogakat. Műfogakkal már nem ugyanolyan lesz a harapás mint régen, hidd el. Na meg a műfogat cserélni kell legjobb esetben is 20 évente.

Létezik olyan eljárás, hogy létező csúnya fogra építenek rá ilyen kerámia zománcot ami esztétikailag teljesen feljavítja az adott fogat, és utána szép formája lesz, és mégsem veszíted el a fogadat.


Nem mellesleg nekem ugyanilyen kócos volt a fogam fogszabályzás előtt (bazinagy 1es, kocos 2-3as, sőt 2esek az 1es alatt), de nálam a 4eseket huzták ki, és az elől levőket hátra húzták, és nagyon szép lett a végeredmény.

Nem tartom jó ötletnek a doki részéről hogy elől húzzon hogy helyet csináljon. Szerintem konzultálj más fogszabissal, hogy ők mit ajánlanak.

2009. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettél, két két oldalra tetetnék 2-2 pótlást, nem egy oldalra 4-et... :D Sajnos nekem kifelé állnak és nem akarok hézagokat. Úgyis kéne fogakat feláldoznom, viszont így azonnal lenne szép mosolyom. Már sok mindenben akadályoznak ezek a fogak, főleg evésben, nagyon gyakran harapom véresre a szám, meg a nyelvem.
2009. aug. 16. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam hogy nem egy oldalon 4et :) A jobb és bal 1-2esre gondoltál, nem?

Tudom hogy a nem szabályzott fogak nagyon sok gonddal járnak, de a húzás nem megoldás hidd el! A nagyszüleimen látom mennyit szenvednek a műfogaikkal, ezentúl már soha nem lesz ugyanaz az alma evés mint régen.

Egy jó fogszbályzás viszont gyakorlatilag tökéletes fogsort csinálna neked. Egyszerűen ne hagyd hogy a doki elől húzzon, hanem csak rágót. Kérd ki más orvosok véleményét is.


Hány éves vagy?

2009. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az első mondatban írta, hogy 20 éves.

Inkább egy fogorvost kérdezz meg, hogy mit csinálj, itt csak öteleteket kaphatsz, amire nem biztos, hogy érdemes alapozni.

2009. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csináld. Egy saját fogad sokkal jobb, mint az implantátum. Nekem is 19 évesen lett tök szép fogszabim, nekem is ki kellett húzni a fogam, de nagyon jól néz most ki. Szerintem a fogorvos hülyeségnek fogja tartani és a fogszabit fogja mondani.
2009. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!