Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ez gyökérkezelés...

Normális ez gyökérkezelés után? (már a sírás keringet! )

Figyelt kérdés
tegnap gyökérkezelték a fogamat,érzéstelenítőt is kaptam,aztán mikor hazajöttem kiment belőle az érzéstelenítő kicsit fájdogált de nem igazán,este ugye lefeküdtem aludni hajnal 2kor felébredtem és rettentően fájt a fogam,normális ez ? ja és harapásra rettentő érzékeny amikor ráharapok szinte a sírás jön belém! mondták hogy érzékeny lesz párnapig de nem gondoltam hogy ennyire.... :((( inkább kikellett volna húzatni úgy bánom már..! :'(
2012. nov. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
fájhat, de ha ennyire, akkor menj vissza, nem ölt ki minden ideget a doki
2012. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mindenképpen vissza kell menned a fogorvosodhoz. Mikor nekem gyökérkezelték a fogam, már egyáltalán nem fájt, mire elmúlt az érzéstelenítő hatása, pedig előtte én is a falat kapartam és se enni, se aludni nem tudtam.
2012. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én visszamennék a helyedben! Nekem is most lett gyökérkezelve és csak minimálisan fáj, ha ráharapok! Lehet nem ölte ki rendesen az ideget! Gondolom csak ideiglenes tömést tett bele azt kiszedi és folytatja!
2012. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen csak ideigleneset tett bele :O de akkor megint folytatni fogja? miért nem bírta egyszerre kieszedni??? megint szurit fogok kapni meg ilyesmi ?? :OO ááá végem lesz..:/
2012. nov. 28. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fogsz igen! Nekem két hete kezdte el, és most kedden kaptam gyökértömést... még akkor is érzékeny volt kicsit így kaptam szurit, meg még csinált vele valamit hogy tényleg ne fájjon! Folyamatosan kérdezte, hogy érzem-e! Inkább legyen alapos, mert a végén a fedőtömés már csak akkor mehet rá ha már egyáltalán nem fáj!
2012. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem keddre van időpontom szerintem nem megyek vissza a dokihoz majd csak kedden,azt írta a neten hogy normális ha 4-5 napig fáj mert a sebek meg a gyulladások miatt fáj..szóval várok vele..köszönöm a segítségeket! :) de mondjuk nekem kb 1 évvel ezelőtt volt egy fogom és azt is gyökérkezelték de azzal nem kellett visszamenni egyből betömte és kész szóval nem tudom hogy van ez ! :) :/
2012. nov. 28. 17:14
 7/9 anonim válasza:
Második válaszoló vagyok. Nekem az első kezelés után gyógyszert tett bele, majd lezárta ideiglenes töméssel. Kb 10 nap után mentem vissza, hogy kiszedje a gyógyszert, akkor ismét kapirgálta egy kicsit és kaptam gyökértömést, de mindezt már injekció nélkül, és nem is fájt. Úgy látszik elsőre jól kitisztította. Utána viszont koronát kellett csináltatnom erre a gyökér kezelt fogra, mert ezek az elhalt fogak törékenyebbek és egy idő után kiszáradnak. Ráadásul az enyém töve elkezdett feketedni is egy kicsit, szóval nem volt valami esztétikus. Most már van koronám, és nagyon elégedett vagyok vele.
2012. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz várni keddig akkor jó . hátha addig elmúlik a fájdalom. De szerintem fogja még tisztogatni meg jól átnézni. Reméljük lelkiismeretes a doki és alapos. Én is pont akkor megyek vissza végleges tömést kapok. Ugyanúgy voltam én is mint az előző válaszoló. Először ideiglenes gyógyszeres majd gyökértömés és jövőhéten végleges.
2012. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem "ölte" ki az ideget, hülyeséget ne írjatok már kedves előzők. A fogorvos ezt tanulta kb 6 évig az egyetemen, utána meg 2-3 évig medikusként is minimum. Nem a szomszéd lódoktor kezelte a fogat, hogy ilyen hibát kövessen el.

Azért fáj a fog ilyenkor, mert erős mechanikus hatás érte a gyökerek alatt lévő csonthártyát és azért fáj ilyen baromira. Kis reszelőkkel tágítja a gyökércsatornákat, ez egy komoly erőhatás. Néhány nap múlva enyhülni fog. Addig szedj fájdalomcsillapítót.

2012. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!