Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az éjszakai fogszabályzót...

Az éjszakai fogszabályzót életünk végéig kell hordani, ha tartós eredményt szeretnénk?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, nem véletlenül kérdezem így. Több ismerősömtől is hallottam, hogy letelt éjszakaival a megszabott idő(1,5-2 év kb), és miután "legaláisan" kezdhettek volna fogszab.-mentes életet élni,(mert már az orvos szerint sem vol szükség további használatra) észrevették, hogy elég hamar kezdenek elmásznia fogaik a helyükről..Egy konkrét élő példa a barátom, akki immáron 4 éve hordja, miután észrevette, hogy pár nap kihagyás után már alig tudja betenni a szájába, mert rögtön mozdulnak a fogak..MOst ez komolyan ilyen? Vagy ez egyéni, alkati dolog, és csak kivételesen szerencsétlen emberekkel beszéltem erről, akik véletlenül így jártak? 20/l
2012. dec. 5. 21:53
 1/4 A kérdező kommentje:

*akki= aki:D


amúgy most fogják leszedni az állandót, majdnem 3 év + egy állcsontműtét után, és nagyon nem szeretném, ha ennyi iszonyatos szenvedés után valaha is visszarendeződnének a fogaim...

2012. dec. 5. 21:55
 2/4 anonim válasza:
sajnos ez velem is így van, 4 éve vették le az állandó fogszabályzót, amit 2 évig kellett hordanom,de a mai napig van éjszakai fogszabályzóm, nem minden éjszaka viselem, de utána mindig érzem hogy elmozdultak a fogaim:s
2012. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát sajnos Én is így jártam,volt tinikori fogszabim is,de visszacsámpásodtak a fogaim,most meg felnőttként újra fogszabival bohóckodok.Ha lekerül,akkor valami retenciós ív lesz a fogsor mögé ragasztva,remélem az hatásosabb lesz,mint a kivehető:(
2012. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig eszembe van, hogy megkérdem a dokimat erről ,de mindig elfeledem. Most felírom! Egyébként nekem is azt mondta, hogy be fog ragasztani egy ilyen fém lapot az alsó állkapcsom első pár fogai mögé, de hogy életem végéig éjszakai... az édes lesz, ha 40 évesen is hordom, mondjuk párhuzamosan a jövőbeni gyerekemmel, aki tegyük fel, épp akkor szenved a fogszabival....
2012. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!