Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Káros az amalgám tömés?

Káros az amalgám tömés?

Figyelt kérdés
26 éves fiú vagyok és 14 van az egyik fogamban amalgám tömés...káros lehet ez számomra? Olvastam, hogy némi mérgező higany jut a szervezetbe a tömésből. Lehet, hogy ezért kopaszodom?
2009. aug. 20. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs, ez kimaradt: 14 éve:)
2009. aug. 20. 14:10
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nagyon könnyen lehet. A higany senkink nem egészséges van, akinek kifejzetten káros. Cseréltesd ki a tömést minél hamarabb. Csk használsz magadnak.
2009. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal több éve van a fogamban amalgám tömés. Ki akartam cseréltetni fehér tömésre, de a fogorvos azt mondta, hogy ha nincs megsérülve, nem kell kicserélni. Hát, ő tudja... A kopaszodást sok minden okozhatja, erre való hajlam, esetleg más betegség lappangása. Ha csomókban, vagy foltokban hullik a haja, menjen mielőbb orvoshoz. Ha nem ennyire súlyos, akkor nyugi!
2009. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom nem káros. És még az az előnye is megvan , hogy sokkal tovább bírja mint a kompozit tömések.
2009. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem káros, és sokkal jobb, mint a másfajta tömés. Úgy értem többet bír ki, és rágáshoz is ajánlottabb.
2009. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
nem káros, csak manapság már szinte "minden káros", ez a legújabb divat....csak mert a "szerintük nem káros" dolgok, 4szer annyiba kerülnek...
2009. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A higany méreg. És igen, káros. Nézd, okozhatja ez a kopaszodásodat, de ez azért nem jellemző. Higanytól 7 ismerősöm lett rákbeteg. Unokanővérem fogorvos és nem kevésbé fontos, hogy remek szakember, ő is ugyanazt mondja amit én, az amalgám igenis káros.
2009. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az amalgámtömés NAGYON KÁROS! Mérgező anyagot, higanyt tartalmaz. Mindegy mit mond a fogorvos, sürgősen cseréltesd ki, és soha ne tetess amalgánt a fogadba! Én ettől lettem beteg. Kb. 10 évig szenvedtem az emésztésemmel, a nyelvem fekélyes lett tőle, hullott a hajam, és állandóan savtúltengéssel küzködtem. A nyelvem miatt már a végén egy alma megevése is kín volt. Minden orvos hülyeségnek tartotta a feltevésem, mígnem kivertem a balhét. Csináltak egy allergiatesztet fémekre, és egyedül a higanyra lett pozitív. Ennek birtokában cserélték ki mind a 11 fogamban INGYEN fehérre. Ennek már több, mint 10 éve. A fehér tömés is elképesztően sokat bír, én vagyon rá az élő példa. A cserék után fél éven belül megszüntek a kínjaim. Azóta sem jöttek elő.
2010. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg én is allergiás avgyok a higanyra, avn egy ilyen feltevésem az eegyik izzadásgátló aokozta sebek után. bár orvosnál nem voltam. ha amalgám töméseim vannak, ingyen cserélik ki fehérre?

rákerestem az amalgám károsságára és ezt találtam

[link]


mindenképpen ki akarom cseréltetni. köteles a fogorvos kicserélni, ha csak besétálok, h ki akarom cseréltetni?

2011. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fogamba van amalgán de mostanába eléggé szarul vagyok akármit megeszek mindig kijön belőlem!
2012. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!