Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen feltételek kellenek,...

Milyen feltételek kellenek, hogy az embernek lehessen fogimplantátuma?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egy lyukas, rossz foga sem lehet, meg hogy általában még a fogkövet is leszedik! Gondolok itt például a csontra? Úgy hallottam, ha nem elég a csont, akkor azt pótolják! Mi miatt nem lehet elég? Pl. túl régen ki lett már húzva a fog, vagy ennek nincs köze hozzá? Jövőhéten megyek konzultációra, akkor már megfogja csinálni a panorámaröntgent, vagy megvárja míg betömetem a két lyukas fogam?
2012. dec. 10. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

alapvető fontosságú a csont. Ha a fogat kihúzzák, a csontnak nem lesz tovább funkciója és felszívódik (ez egy hosszú folyamat, vizsgálatok szükségesek a csontmennyiség megállapításához, pl. röntgen, ct). Amennyiben nincs elegendő csont, azt lehet pótolni.

A fogkő kérdéséről eléggé eltérő vélemények vannak. Van olyan akinél nem jelent problémát, másoknál meg igen. Szerintem már csak a többi fog egészsége miatt is célszerű eltávolítani, valamint sokkal jobb szájhigiéne és ezáltal eredmény érhető el

2012. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
illetve még egyes általános betegségek is kontraindikálhatják a műtétet
2012. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából a csontpótlástól félek egy kicsit! Hallottam olyat, hogy csípőcsontból vesznek ki egy darabot!Mennyire hosszú folyamat amíg felszívódik? Két fogat szeretnék pótoltatni egymás mellett van! Az egyik 4 éve lett kihúzva a másik meg 2-3 hónapja!

A fogkövemet szeptemberben szedték le, lehet hogy azt akkor tényleg nem kell.

2012. dec. 10. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
a csontpótlásnak több formája van. szoktak mesterséges anyagokat is használni, nem feltétlenül fognak saját csontot alkalmazni. amúgy még nem telt el annyira sok idő a foghúzás óta, simán lehet, hogy egyáltalán nincs is rá szükséged
2012. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem idén csinálták a két alsó hatost,a fogkőleszedés alap dolog ilyen beavatkozások előtt,de az orvos úgyis tájékoztat úgyis,hogy nálad szükséges e.Nagyon szuvas fog nyilván nem tanácsos a megfelelő szájhigiénia miatt,nekem a két alsó bölcsességfogam enyhén szuvas volt még az implantálás előtt,de fel se tűnt a szájsebésznek(később betömettem őket).Csontpótlás nálam ott merült fel,ahol 1,5 éve kivésték a fogamat,mert ott vékonyabb volt az állkapcsom,végül mégse volt rá szükség,mert picit beljebb tette az implantátumot az ideálisnál,de azt speciális felépítménnyel tudták korrigálni.
2012. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, olvastam arról is hogy nem feltétlenül emberi csontból pótolják...igazából nem is tudom melyik jobb! Persze, az lenne a legjobb ha nem is kéne pótolni, csak szeretnék azért lelkileg erre is felkészülni! :)

Két kis lyukas fogam van, az egyiket holnap tömik be a másikra meg azt mondta a doki, hogy ő még várna a tömésével! Fogpótlásra nem ehhez a dokihoz megyek!


Nekem is pont a bölcsességfogam lyukas, bár még nagyon kicsi rajta a lyuk!


Akkor ezek szerint más kritériumok nem nagyon vannak! Betegségben nem szenvedek! Akkor az egyetlen akadály a csont mennyisége lehet, de azt tudják pótolni! Akkor kezdhetem magam beleélni, hogy meglesz csináltatva! :)

2012. dec. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!