Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél ez normális?

Gyökérkezelésnél ez normális?

Figyelt kérdés
Múlt csütörtökön kezdte a fogorvos a fogam gyökérkezelését. Akkor nem fájt, mert érzéstelenítette. Utána sem fájt a fogam már. Másnap kellett visszamenjek akkor már nem adott érzéstelenítőt, belepiszkált azzal a tűvel és úgy fájt hogy csak na. Ma (hétfőn) is mentem ma is csak belepiszkált a tűvel aztán valami löttyel kimosta, de még ma is nagyon fájt. Meddig fog még fájni? Szerdán megyek legközelebb. Amúgy egyáltalán nem fáj a fogam, csak amikor piszkálja.
2012. dec. 10. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez normális, és örülj, hogy csak akkor fáj, nekem nem csak akkor fájt.
2012. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen normális...

Valószínűleg menthetetlen volt már a gyökér, de viszont még nem volt annyira begyulladva, hogy magától teljesen kihaljon... Így ott az idegek még valamelyest élnek.

Na nem tudom szakszerűen leírni, mert nem vagyok fogdoki, csak átestem pár gyökérkezelésen.. :-)


Az a lényeg, hogy amíg az ilyen piszkálásokra (tisztítás) érzékeny, addig semmiképpen nem szabad véglegesen betömni!

Amíg fáj, addig hagyd, hogy tisztítsa, és inkább menj vissza többször, sőt ha már nem fáj, akkor is jobb még pár napot várni...


Valószínű, hogy ideiglenes tömésed van, ezért a kezelések között nem fáj, mert nem megy oda amit eszel, pl cukor, stb... Ha nyitva lenne és oda menne valami, aztán keményen ráharapnál, akkor tuti érzéken ylenne arra is.


Amíg így kezelésekkor fáj, addig termelődik ott valami genny, vagy mi. Ezt szedi ki a doki valami csavarszerű tűvel.

Na majd ha már ez tényleg fájdalommentes, akkor lassan véglegesen betömheti, persze előtte fertőtleníti, gyógyszert nyom oda.

És ilyenkor a végleges töméskor már nem szabad fájni ettől a tűtől. Ilyenkor még egy másik fájdalmat érezhetsz, ha nagyon mélyre nyúl, vagy éppen tömi, akkor egy olyan nyomásra létrejövő fájdalmat érezhetsz, de az teljesen más, az elmúlik.


Szóval még egyszer... amíg ezt a tűt nem tudja fájdalommentesen toszigálni a fogadban, addig ne engedd betömni, különben bent marad a később képződő genny, és abból baj lehet.

2012. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam. Nincs benne semmilyen tömés, lyuk van a fogamon. Azt mondta hogy majd csak Karácsony után tömi be valamikor.
2012. dec. 10. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!