Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek melyik a legrossza...

Szerintetek melyik a legrosszabb/legkellemetlenebb fogorvosi/szájsebészeti kezelés? Foghúzás? Gyökérkezelés? Implantátum behelyezés? Nektek mi volt a legkellemetlenebb?

Figyelt kérdés
Nekem a foghúzás volt eddig a legrosszabb, vagyis inkább csak gyökeret húzott ki, mert azt az előző doki benne hagyta! Viszont lesz implantátumom és kíváncsi lennék, hogy az mennyire fájdalmas!
2012. dec. 14. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a fogkő-eltávolítás


mondjuk nekem volt már szájsebészeti műtétem és az nem volt annyira kellemetlen, meg a bölcsesség fogamat húzták ki és az sem fájt annyira

2012. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kettétört fog kivésése volt a legszarabb,az implantációs beavatkozás kéjjutazásnak tűnt azután.Nagyon lezsibbasztanak,úgyhogy csak a feszegetést lehet érzékelni,erős fájdalmat nem,de ha kimegy az érzéstelenítés,akkor már fáj,úgyhogy szükség van erős fájdalomcsillapítóra aznap.Nálam az Advil ultra forte bevállt,de Cataflam és antibiotikum receptet szoktak adni utána.
2012. dec. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fogkő-eltávolítás? Mondjuk az sem volt túl kellemes! Remélem nekem sem fog fájni, ha majd az implantátumot rakják be, egyszerre kettőt raknak be! Fájdalomcsillapító mindig van itthon, nekem erre az algoflex forte jó! Attól mindig elmúlik a fájdalom! :) Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 15. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
részemről implantátum. brrrrr,.
2012. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

fogkőeltávolításom volt... nem fájt csak ijesztő volt, féltem hogy kitépik az egész fogsoromat :D

meg letört egy fogamból egy darab, ott csak letiisztították és tettek pótlást nem fájt

viszont rettegek tőle hogy egyszer nekem is lesz lyukas fogam

így is rettegek a fogorvostól

2012. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig én is rettegtem! De most már annyiszor voltam, hogy kezdem megszokni! :S Én a foghúzásnál vagyis csak gyökérhúzásnál, mikor recsegett-ropogott azt hittem a mellette lévő ép fogamat törje darabokra! A hangok elég ijesztőek...sőt nekem még a szag sem tetszik, amikor pl. tömnek! Az injekció ízéről meg nem is beszélve :S Múltkor véletlenül nyeltem le belőle, de inni rá nem volt időm mert vitt röntgenre!
2012. dec. 15. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem idén 9(!) fogamat fúrkálták,tömmték/újratömték,volt amit megéreztem,de a legtöbb meg se kottyant,úgyhogy ettől igazán nem kell rettegni.
2012. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szeptember óta sokszor voltam fogorvosnál! Ma lesz a 12. alkalom, kezdek már hozzászokni! Amit nagyon nem szeretek az az injekció a szájpadlásomba!
2012. dec. 17. 09:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyitott küret teljes fogsoron.
2013. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!