Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy éve gyökérkezelték a...

Egy éve gyökérkezelték a fogam. Ma éjszaka megfájdult elég erősen, de csak hétfőn tudok elmenni a fogászatra. Lehet belőle bajom, lehet valami szövődménye ha hétfőig eléggé fáj?

Figyelt kérdés
Mostanra enyhült, kis nyomást érzek a gyökerénél, ha ráharapok valamivel jobban fáj. Van esély rá, hogy hétfőig esetleg elmúlik, vagy ezt már húzni kell majd? Az esti fájdalmakhoz képest már viszonylag enyhének mondható a mostani fájdalom. A fognak 3 gyökere volt, mondta a doki hogy nem biztos hogy megmarad. nem értem, mért 1 év után gyulladt be?

2012. okt. 26. 09:12
1 2
 1/11 Mara Acoma ***** válasza:
Valami ideg tuti bent maradt, mert másképp nem fájna. Lehet hogy nyomja a gyökértömés.. Vagy ráharaptál vmire, vagy begyulladt... ki tudja? A doki sem fogja tudni, csak ha kiszedi a tömést. Bár szerintem kampec, mert ha most belefúr, lehet hogy összeroppan a fogad (már ami még maradt belőle). Nem akarlak ijesztgetni, csak a lehetőségeket soroltam. Én nem várnék hétfőig, minden nagyvárosban van ügyelet.
2012. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Most szerencsére enyhült a fájdalom. Jelenleg vidéken vagyok, nincs fogászati ügyelet a környéken, de hétfőn mindenképp elmegyek a fogorvosomhoz. Még egyszer köszönöm a választ!
2012. okt. 27. 13:33
 3/11 anonim válasza:

Na mi volt? Mesélsz? :)

Nekem is hasonló problémám van.. csak nekem még akkor is fájt egy picikét mikor betömte végleges töméssel..és azóta is fájt egy kicsit..de mostanában nagyon elkezdte de nem merek elmenni fogorvoshoz mert utoljára is érzéstelenítő nélkül húzogatta ki az idegeket és nagyon félek. 15/L

2012. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a bajom.

Holnap megyek dokihoz,és már rettegek rendesen.

Ugyanígy harapásra érzékeny,csak nekem nem gyökérkezelt.

Most kell majd gyökérkezelni.És mivel bevan gyulladva gondolom nem fog hatni az érzéstelenítő.

Ettől megőrülök már..:SS

16/L

2012. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Majd mesélj, mi volt. :)
2012. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Amikor ezt a kérdést feltettem, akkor nagyon rossz volt, nagyon erős fájdalmaim volt. Mivel vidéken élek, nem volt lehetőségem elmenni fogorvosi ügyeletre, így kénytelen voltam várni 3 napot. Mire hétfő lett, enyhült a fájdalom, igaz, még mindig éreztem amikor ráharaptam. Elhatároztam, ha egy hét alatt nem fog szűnni a relatíve erős fájdalom, kihúzatom a fogam, azt is elmondom hogy miért. Ezt követően lehet hogy "megijedt a fogam", mert szerencsére csütörtök reggelre szinte teljesen elmúlt a fájdalom. Visszatérve a húzásra, azért mondta a doki, hogy ki kell húzni a fogam, mert egy nagyon mély 3-as gyökerű fogról van szó, mely sunyi alattomos módon, olyan helyről romlott el, ahova nem fértem oda se fogkefével, se fogselyemmel, mert egy gyerekkori balesetem miatt nagyon szűken nőttek a fogaim. Nagy nehezen sikerült a dokinak gyökérkezelnie, de már annyira gyulladt volt a kezelés előtt, hogy azt mondta, ha újra megfájdul, akkor már semmi értelme nem lesz gyökérkezelni, mert egy az hogy sok pénzbe kerül a gyökértömő anyag, másrészről pedig nem látja már értelmét megmenteni ezt a fogat. Tehát ha nekem ez újonnan fog annyira nagyon fájni, akkor már sajnos úgy néz ki, tutira ki fogja húzni. Most egyelőre elvagyok vele, elmúlt teljesen. Remélem nektek is mihamarabb enyhülni fog. :) Bármi kérdésetek van, írjatok, szívesen válaszolok. Sajnos elég gyakran visszatérő vendég voltam a fogászaton gyermekkori balesetem következményeként, így van 1-2 tapasztalatom a fogorvosnál sajnos. Minden jót kívánok nektek, sikeres gyógyulást :) 23/F
2012. nov. 19. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
És a gyökérkezelés fájt gyulladt foggal??
2012. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fájni fájt, de akkor, egy hét szenvedés után megváltás volt számomra. Kihúzatni nem akartam, nem csak azért, hogy megmaradjon még a fogam, hanem mert (megmondom őszintén,) nekem a foghúzás sokkal rosszabb volt mindig is mint a gyökérkezelés. A fogfájásomhoz képest ahogy emlékszem, (egy éve volt a kezelés,) nem volt annyira vészes. Kérni kell fájdalom csillapítót feltétlenül, az sokkal elviselhetőbbé teszi. Többször vissza kellett mennem kezelésre, de csak az első kezeléseknél kaptam injekciót, az utolsó 2-3 alkalommal már nem, azt mondta a doki, elég ideget kiölt már, ennek nem szabad így annyira fájnia. Eléggé kellemetlen volt, fájdogált is a kezelés alatt, de ki lehetett bírni. Már sajnos 2 fogam volt, ami hasonló sorsra jutott, mindkettőt erős gyulladás után gyökérkezelték, de az előtte való szenvedés után mindenképpen felüdülés volt már maga a kezelés is, vagy inkább annak a tudata, hogy már jobb lesz ezután sokkal. Az vigasztalt, hogy megéri a kezelés azt a plusz fájdalmat, hogy utána jobb legyen. Én a 2 fogammal kb 10 kezelésen vettem részt, tudom milyen sajnos. :S Fel a fejjel, túl leszel rajta, és sokkal jobb lesz utána :)
2012. nov. 19. 12:05
 9/11 anonim válasza:

Én ma megyek el..és kicsit parázok h mit fog csinálni.. mert kihúzatni nem akarom.. :(

És az én fogam is gyökér kezelt de szerintem az én fogorvosom bénán gyökér kezelte ki... :( SZTK-s

2012. nov. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na én ezért jàrok magànhot...én holnap megyek vizsgálatra :s
2012. nov. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!