Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon érzékeny a fogam, ez...

Nagyon érzékeny a fogam, ez elmúlik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Na arról van szó hogy ma voltam fogorvosnál az érzékenység miatt.Megvizsgálta azt mondta kifogástalan a fogam kívülről de azok alapján amit elmondtam gyökérkezelést kell végrehajtani,ha nem múlna el. tényleg elmúlhat? Ha nem akkor a gyökérkezelés mennyire fájdalmas? Az igaz hogy elszürkül a fog utána?://

2012. dec. 17. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy elmúlik, vagy nem. Ha nem és már midnen hideg-melegtől fájdalmaid vannak, akkor viszont tényleg gyökérkezelés a sorsa.


A gyökérkezelés, ha normális a doki és jól érzéstelenít, akkor egyáltalán nem fáj. Konkrétan nem érzel semmit sem.

Elszürkülhet utána, de ha téged ez esztétikailag zavar, akkor ki lehet cserélni a tömést. Nekem 3 gyökérkezeltből 1 szürkült el teljesen, abban cserélve volt.


Nem kell ennyire félni tőle, én is nagyon féltem, de rájöttem, hogy semmi ok. Csak jó dokit keress. :)

2012. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi:) csak az a baj hogy a jobb első frontfogamról van szó:/
2012. dec. 17. 18:27
 3/13 A kérdező kommentje:
Az nem lehet hogy a töméssel van valami ?mert kb 1 hónapja volt tömve ez a fogam..
2012. dec. 17. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Tömés miatt néha elhalnak a fogak sajna.. akkor megvan az ok. Lehet tömni, de attól még érzékeny lesz. Az meg az idegtől van sajna... Ügyes doki mellett úgy fog kinézni, mintha igazi lenne.
2012. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted gyökérkezelés vagy tömessem újra?
2012. dec. 17. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha tömés után hidegre érzékeny a fogad, az normális. Egy idő után el fog múlni. ha melegre érzékeny vagy állandóan érzékeny, az már nem jó, ez esetben sajnos gyökérkezelés kell.
2013. febr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és ha inkább nem gyökérkezeltetem a fogam annak lennének következményei?:/
2013. ápr. 17. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos egy idő után már menthetetlen lesz, és ki kell húzni. Inkább kezeltesd!
2013. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érzékeny még a fogad? Ha igen, mire: hidegre vagy melegre?
2013. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a hidegre de nem mindig csak néha:/
2013. szept. 2. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!