Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek, ha a szüleim nem...

Mit tehetek, ha a szüleim nem visznek el fogszabályzásra?

Figyelt kérdés
Nekem van 40000 Ft-om, találok olyan helyet ahol megcsinálják ennyiért? 16 éves vagyok 8 éves korom óta ferdék a fogaim, és az évek alatt egyre rosszabb, a két szemfogam már olyan mint a vámpíroknak. Sokszor kértem, hogy menjünk el, mert lenne rá pénzünk. De 8 év alatt nem értúnk oda.
2012. dec. 21. 12:30
1 2
 1/17 anonim válasza:

mi most csináltatjuk, 18 év alatt 45 ezer párszáz forint egy fogszabályzó (sztksnál. itt van tb által támogatátt ár 18 év alatt)

menny el fogorvoshoz és kérj beutalót

viszont sztks évekre fog adni :/ magánnál drágább.

2012. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40 ezerért még sztk-ban sem csinálják meg már tb-támogatással!
2012. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom meg kell várnom, hogy legyen fizetésem és kitudjam fizetni. :( Úgy tudom felnőttnek is megcsinálják. Százezreket szórnak el hülyeségekre, de nekem fogszabályzót nem vesznek.
2012. dec. 21. 14:51
 4/17 anonim válasza:
már nem azért, de két hete fizettem be a fogszabályzós csekkeket. talán ne magyarázd meg, hogy mennyit fizetettem érte.(2.)
2012. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Testvéremnek 3 hete fizettem ki a fogszabályzását, és egy fogsorra több volt, mint 40 ezer forint, pedig nem volt sok baj a fogával! Kedves Előző!
2012. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

elragadtattam magam.:D bocsanat.

valoban több mint 40ezer, mi az alsó felsőért fizettünk 96ot, szóval tényleg kicsivel több :)

2012. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor a magánrendelős 215 ezres alsó-felső fogszabim nem is tűnik olyan soknak.:D

Az sztk-ban mennyi a támogatás mértéke a 18 alattiaknál?

2012. dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Beszélj olyan rokonaiddal erről a problémáról,akik tudnak hatni a szüleidre,hogy igenis ez egy szükséges dolog a fogaid érdekében.Érvelj azzal,hogy most kijönne 100ezer körül,felnőttként meg többszázezer(nekem is 400ezer felett lesz a vége).Sztk-s fogszabályzásra a sima fogászaton kell kérni beutalót,oda egyedül is elmehetsz.
2012. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
de ha sztks fogszabályzásra megy, akkor úgyis évek mire felteszik, addig hátha a család is beszáll ;Đ
2012. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én februárba kaptam fogszabályzót akkor csak 30-35 Ft volt. Mindenhol másak az árak nézd meg a honlapon, vagy a rendelőben.
2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!