Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv, Körülbelül másfél éve...

Üdv, Körülbelül másfél éve vették le a fogszabályzómat az alsó fogsoromról. Rögzítés céljából egy vékony fém ívet ragasztottak fel az első hat fogam hátsó részére. Nos, ezt a fém ívet mikor lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés
A fogmosás nehézkes körülötte és így jobban szuvasodnak a fogaim. Olyat is hallottam, hogy ezt már nem szokták kivenni.

2013. jan. 4. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem alul felül van ilyen fémcsík belül. A felső már lejött félig magától, akkor azt mondta a doki, hogy leszedi, de alul még ott van. Hát nem tudom. Engem mondjuk nem zavar :) De szerintem kérd meg a dokidat, hogy szedje le
2013. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia. Ezt az ívet is általában addig kell viselni ameddig a fogszabályzót, és érdemes nem sumákolni a dolgot, ugyanis ez alatt az idő alatt csontosodik be a fog és a későbbiekben ennek köszönhetően nem fog visszamászni az eredeti helyére.
2013. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) egyébként felül kb. 3 évig volt fogszabályzóm, ilyen fémcsíkot meg nem ragasztottak fel rá miután leszedték, csak éjszakai fogszabályzót kaptam. Azt pedig fél évig kell viselnem, ami már letelt, de azért még hordom.
2013. jan. 6. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!