Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt be fogják tömni? (kép)

Ezt be fogják tömni? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Két hátsó fogamon vettem észre ezeket a csíkokat. Még sosem volt lyukas fogam, szóval kicsit kétségbe vagyok esve. Azt hallottam, hogy kifúrják meg hasonlók, kiesik a tömés, fáj, stb... Ez már menthetetlen és mindenképp szét kell fúratni az fogaimat? :( Pedig én ugyanúgy napi kétszer mostam a fogam, sőt, az utóbbi fél évben alig ittam vízen kívül mást, és édességre sem nagyon költöttünk. Mi lesz? :( Előre is köszi a válaszokat!!!


ui.: akik azt írják hogy menjek el fogorvoshoz az alap, csak hogy egyáltalán mire számítsak.

Köszi!


21/L



2013. jan. 6. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tömés kell, vagy esetleg elég a barázdazárás. Attól függ, milyen mélyek azok a rések, mennyire indult meg a szuvasodás.
2013. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Rákerestem a barázdazárásra, és azt láttam, hogy olyasmi fogakon csinálták, mint az enyém. Bár főként gyerekeknek megelőzésképpen. Az vajon számít valamit? Egyébként köszi a választ!
2013. jan. 6. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
ezt hivják szuvasodásnak, ehhez még nem szoktak nyúlni. nekem sem nyúltok hozzá.Viszont idővel ebből lehet lyuk, de az is évek mulva valószínűleg, de ha időben elmész vele ugy be tudják tömni hogy nem is érzed mivel annyira felszini hogy fúrást sem érzed (nem kell még érzéstelenítő) és utána nem tud tovább romlani.
2013. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele, az max egy kis fogkő, ne parázz miatta :)
2013. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is van, voltam fogorvosnál (bölcsességfog miatt) de 2 orvos is nézte és nem mondták, hogy baj lenne
2013. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már nem is vagyok annyira kétségbe esve :) holnap kérek egy időpontot és megmondják
2013. jan. 6. 14:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenem nekem is volt-van, sima elszíneződésnek mondta a doki, kb. 10 éve ilyen, nem volt vele még bajom.
2013. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!