Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális hogy tömés után fáj...

Normális hogy tömés után fáj a fogam? SOS

Figyelt kérdés

Ma délután 5kor voltam fogtömésen,2 fogamat betömte plusz mellette lévő bölcsességfogat kihúzta.

Szörnyen kellemetlen volt,mert amit fújkált lidokainos fertőtlenítőt,folyamatosan öklendeztem,majdnem hánytam,de túlestem rajta,húzás nem fájt.

Hazaértem és mielőtt kiment érzéstelenítő vettem be egy fájdalomcsillapítót,nem is volt vészes,de most nagyon fáj,vettem be előbb még egyet.

Lüktet az egyik fogam amit betömött de eléggé.

Meddig normális ez,mikor kezdjek aggódni? Egyáltalán normális hogy fáj?

Nagyon mély volt a szuvasodás,megszenvedett vele,most a fél fogam tömésből áll kb:) Ínyt is kellett égetnie?vagy vágnia vagy mit mondott nem értek hozzá igazából.

Azt se értettem miért áll ki tömés közbe egy csavar az egyik fogamból? Kiszedte majd megint bent volt,majd kiszedte a másiknál is. Az mire jó?

És mit tegyek hogy legközelebb (mert még hátra van pár lyukas fog) ne hányjak be majdnem attól a keserű cucctól? Ti hogy küszöbölitek ki?



2013. jan. 9. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem merem azt mondani, hogy semmi baj nem lesz... de igen, sajnos ez normális. Ha gyulladásban van a fog, az tömés után is még gyulaldásban lesz, és az bizony fáj. Meg hát ott alaposan meg lett bolygatva minden.

Bár hozzátenném, jobb fogorvos ha látja, hogy nagyon gyulladásban van a fog, akkor előtte gyulladáscsökkentővel kezeltet, és csak utána töm.

2013. jan. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig normális az érzékenység,éles fájdalom nem.Ha nem múlik ,akkor vissza kell menni és valószínűleg gyökérkezelni kell a fogat.Eleve mély szuvasodásnál nagy esély van rá.
2013. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Minimális fájdalom lehet, de ha tényleg nem enyhül én a helyedben visszamennék! Párommal is ez volt hogy nagyon mélyen volt a szuvasodás, de betömték és mondta a doki ha fáj menjen vissza és gyökérkezeli! Jobbulást!


Dina (korábban már váltottunk pár levelet :))

2013. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem volt alapba begyulladva a fog,sima lyukas fog volt,csak túl mélyen volt szuvasodva!

Hát durva éjszakám volt,alig aludtam a fájdalomtól,taliztam anyummal aki adott egy por alapú fájdalom és gyulladáscsökkentőt ez most helyre rakott,de idáig úgy szenvedtem hogy be volt dagadva a fél fejem,meg lüktetett az egész igen erősen.

De ez csoda gyógyszer, Xilox a neve.

Dokit is felhívtam,azt mondta sajnos normális,nekem nem sajnos örülök hogy nincs baj egyenlőre.

Ha holnap délutánig ennyire fájna akkor vissza kell hívnom őt,de már majdnem sírtam tegnap éjjel a fájdalomtól,ilyet még nem éreztem fogba.

Már úgy voltam kár volt hozzányúlnia,de tudom ez hülyeség:)

Szia Dina:))

Ugye a többi lyukas fogamnál nem lesz ez? Rettentően félek a fogorvostól,most meg ez rátett egy lapáttal ez a szenvedés:(

2013. jan. 9. 14:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel mikor mondtam hogy van egy lyukas fogam, amiből le is tört egy kicsi és gyökérkezelni kellett? Én annál azt hittem elég csak a tömés!

Borzalmas a fogfájdalom, én egyszer szenvedtem nagyon, de annak ügyelet lett a vége! De azt hiszem ezt meséltem is! :)


Ha több ilyen nagyon szuvas fog nincs akkor nem lesz gond nyugi! Gondolom fontossági sorrendben tömi be, melyik mennyire lyukas! Ha a többin kicsi lyuk van, vagy nem mély, akkor meg sem fogod érezni! :) Én ma voltam egy tömésem, kb. 5 percig ha bent voltam, letört egy darab a gyökérkezelt fogból!

Azért örülök, hogy a gyógyszer használt!

Nem kell félni a fogorvostól, múltkor már olyan bátor voltál! Na, erről nem a doki tehet! Nem félünk a fogorvostól! :)

2013. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem sajnos több ilyen mélyszuvasodás van :D Sajnos.:D

De ez a gyógyszer életmentő,ezzel ki fogom bírni!!

Mondom legrosszabb a műveletbe az az öklendezés volt,annyira ki voltam szolgáltatva,hogy hánynom kellett de tartsam nyitva a számat,az nagyon rossz volt.

Ha most voltál tömésen ezt hogy bírtad ki? Ez emberkínzás,mintha domestost öntenének a szádba és maradj úgy ...

Hát ha nem múlik el a fájdalom,szerintem ebből is gyökérkezelés lesz,de anyám szerint ne,mert neki se használt az,inkább húzassam ki aztán pótoljuk valamikor,de nem tudom..

2013. jan. 9. 15:48
 7/15 anonim ***** válasza:

De miért kaptál lidokainos fertőtlenítőt? Én sosem kaptam, és azt csak úgy befújta a szádba vagy mi? Fogalmam nincs mi lehet! :) Én arra emlékszem, mikor egyszer kaptam érzéstelenítőt abból egy csepp lecseppent a nyelvemre és lenyeltem..na az is ilyen keserű volt..de kiöblítettem egyből!


A gyökérkezelés nem rossz! Nekem kb. két hónapja lett megcsinálva és azóta semmi bajom, jó leszámítva azt hogy letört belőle egy pici! Nem lesz nagyon hosszú életű ezt tudom, meg elfog szürkülni a fog, ha nem kerül rá korona! Nézd egy fogpótlás drága, főleg ha implantátumot akarsz! Amelyik fogadat meglehet azt menteni mentsd meg! Az hogy anyudnak nem jött be.. nem tudom, lehet neked jó lesz! Inkább lennél fog nélkül?

Én a tömésből most nem éreztem semmit, injekció sem kellett 5 percig voltam bent! Tegnap meg a fogkövemet szedték le...mert sajnos fogszabályzót fogok kapni! Bár lehet nem is sajnos, legalább szép lesz a fogsorom! Fehéret fogok kapni az annyira nem is fog látszódni!

2013. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem tudom,csak belefújta a számba,kaptam injekciót is,de fúrás közbe fújta,de jah hát olyan íze volt mint a lidocaninnak injekciónál,azis mindig belefolyik a számba:D

fúj nagyon durván keserű.

Fogszabályzó nekem se ártana,de párom mondta mennyire fáj,meg sajnálom rá a pénzt:) Max olyan kéne ami belső,de az meg kegyetlen drága:D

Korona mennyibe kerül?

2013. jan. 9. 16:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Korona? Hú nem tudom..talán sztkban olyan 30 körül van! Az nem árt a gyökérkezelt fogra! Áh a belső fogszabi iszonyat drága tényleg, nekem külső lesz! Nem egy olcsó mulatság, sajnos a szépségért meg kell szenvedni! Ahhoz hogy lehessen implantátumom muszáj előbb a fogszabi!
2013. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én tavaly csináltattam fogszabit alulra-felülre(215000),meg két alsó rágófog implantátumos pótlását(240000),úgyhogy ehhez sajna jól ki kell nyitni a bukszát,és ezek akciósak voltak.:S De megéri,hiánytalan a fogsorom és a fogívem is már sokkal szebb.
2013. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!